Виразкова хвороба: реабілітація після лікування

29 травня 2024, 08:14

Виразкова хвороба шлунка - це захворювання, яке часто зустрічається в молодих людей через відсутність повноцінного режиму харчування та регулярне вживання «шкідливої» їжі.

Через описані фактори (а також приймання певних медикаментів, часті стреси, бактеріальну інфекцію та гормональні порушення) слизова оболонка шлунково-кишкового тракту запалюється. Після цього в умовах контакту зі шлунковим та панкреатичним соком може розпочатися процес виразкування.

Як правило, лікарі призначають консервативні методи лікування, адже Омепразол в комбінації ще з деякими препаратами (наприклад, Кларитроміцином) не тільки зменшують інтенсивність запалення, але й знищують хелікобактерну інфекцію та прискорюють регенерацію тканин.

Завдяки цьому більшість випадків виразкової хвороби вдається вилікувати медикаментозними методами. Тільки в рідкісних ситуаціях, коли площа ураження завелика, необхідно застосовувати хірургічне втручання. Але в будь-якому разі пацієнтові після лікування необхідна реабілітація - комплекс заходів, спрямований на укріплення організму, регенерацію слизової та відновлення метаболізму. Після операції вона буде більш довготривалою.

Які заходи необхідні для реабілітації

Щоб відновити стан організму, необхідно забезпечити його потреби та максимально знизити навантаження. Для цього потрібні:

- Дієта. Оскільки лікування стосувалося шлунково-кишкового тракту, слід забезпечити щадне харчування з достатньою кількістю корисних нутрієнтів. Так, заборонено вживати продукти, які містять какао, прянощі чи алкоголь — це згубно впливає на слизову та провокує синтез шлункового соку. Також до переліку заборон можна віднести кисломолочні продукти та вироби з борошна/

- Лікувальна фізкультура. Вона потрібна не тільки після операції, а й для загального зміцнення організму, тому її рекомендується виконувати всім у щадному темпі та без серйозних навантажень.

- Лікувальний масаж. Його призначають після оперативних втручань для нормалізації кровопостачання.

- Медикаментозна підтримка. Вона буває необхідна в ролі профілактики рецидивів (так, може призначатися Омепразол чи інші препарати з цієї групи). Інколи їх доводиться вживати протягом тривалого часу.

Описані заходи дозволяють прискорити заживлення слизової та нормалізують процес травлення.

Як уникнути подальших рецидивів

Щоб уникнути можливих рецидивів виразкової хвороби, необхідно дотримуватися наступних заходів:

  • сформувати чіткий і правильний режим харчування;
  • вживати більше здорової їжі;
  • виключити «шкідливі» продукти;
  • не приймати медикаменти, які за перорального введення можуть спровокувати виразкування.

Індивідуальні рекомендації щодо подальшої реабілітації та профілактичних заходів вам надасть ваш лікар.

Реклама

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору