Виборча кампанія в Черкасах відрізняється своєю незвичністю, – експерти

19 березня 2014, 17:03

Експерти Комітету виборців України вважають, що вибори міського голови та міської ради Черкас будуть досить напруженими та багатими на події. Поки що ж виборча кампанія відрізняється своєю незвичністю, адже до цього часу жоден із потенційних кандидатів не розпочав підготовки до кампанії.

Про це повідомляє у прес-службі ГМ ОПОРА.

– В Україні виборча кампанія фактично розпочалася, але насправді інтенсивність речей, пов’язаних з виборчим процесом, тобто офіційна агітація тощо, перебуває практично на нулі, – говорить заступник голови ЧОО "Комітет виборців України" Юрій Сас.

Подібний стан речей активіст називає аномалією, адже раніше все було навпаки.

Окрім цього, на думку представників КВУ, важливим є недопущення технологій фальсифікацій та масового підкупу, якими активно оперували минулого року. Тому КВУ та інші моніторингові організації, зокрема ОПОРА, вважають своїм завданням провести потужну інформаційну кампанію для виборців та здійснити якісний моніторинг виборчої кампанії, зокрема моніторинг готовності дільничних окружних та територіальних виборчих комісій, діяльності новосформованих органів виконавчої влади тощо. Також активісти збиратимуть та аналізуватимуть факти порушень виборчого законодавства.

Координатор громадського спостереження громадянської мережі ОПОРА Микола Макуха наголосив на тому, що настав час активних дій і презентував звернення, яке опорівці разом і з КВУ подали в обласну прокуратуру стосовно порушень виборчого законодавства під час виборчої кампанії у 2013 році.

– На сьогодні важливо саме діяти, адже час декларацій вже минув. Звичайно, такого звернення мало, потрібно створювати ефект сніжної лавини, тиснути на новосформовану владу. Тому саме такими маленькими кроками ми можемо зруйнувати систему фальсифікацій, – зазначив Микола Макуха.

Експерти вважають, що спрогнозувати політичну ситуацію досить важко, у зв’язку з останніми політичними перетвореннями в Україні, практично військовим станом у Криму та появою таких політичних сил, як "Правий сектор" та громадських рухів, зокрема, Народна самооборона, "Автомайдан".

Загалом активісти сходяться на думці, що вибори залежать від активності та особистої відповідальності кожного.

Нагадаємо, що 22 лютого Верховна Рада України призначила позачергові вибори Президента, а 14 та 17 березня – вибори Черкаського міського голови та Черкаської міської ради. Окрім цього, 25 травня відбудуться вибори не лише міського голови Черкас, але і Христинівки, Канева та Кам’янки.

Коментарі

Вгору