Вторгували 1,25 млн грн: лісівники Черкащини продали понад 10 тисяч ялинок

03 січня 2023, 09:57

Протягом ялинкової кампанії держлісгоспами області реалізовано понад 10 тисяч ялин і сосон. Загальна сума від продажів склала 1,25 млн грн. Середня ціна ялинок – 116 грн.

Усі реалізовані ялинки були вирощені на спеціальних плантаціях або ж заготовлені у ході виконання лісогосподарських заходів з догляду за лісовими насадженнями.

Найбільше продано новорічних ялинок у Черкаському (3,5 тис. шт.), Уманському (1,5 тис. шт.), Корсунь-Шевченківському (1,5 тис. шт.) держлісгоспах. Найзатребуванішими були ялини та сосни висотою до 1,5 м. Ходовими цьогоріч були і ялинки в контейнерах.

Заготівля ялинок відбувалася відповідно до попиту. Загалом по області налічується 252 га ялинкових плантацій, які поновлюються сіянцями та саджанцями щороку.

Загалом в ході перевірок та рейдів в межах області лісівниками складено 11 протоколів на «ялинкових порушників» (незаконно зрубано 11 ялинок). Сума накладених штрафів та збитків - 5993 тис. грн.

До слова, у 2022 році зафіксовано зменшення попиту на ялинки – у 2021 році було реалізовано майже 20 тисяч ялин та сосон.

За інформацією пресслужби Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору