Відпуск рецептурних ліків для тварин за рецептом: роз’яснення МОЗ

08 квітня 2023, 12:04

Нововведення щодо продажу рецептурних ліків викликало чимало питань серед власників домашніх тварин, які купують ліки для своїх улюбленців у аптеці. Як придбати препарати для лікування домашніх тварин роз'яснили в МОЗ.

Нагадаємо, з початку квітня для придбання рецептурних препаратів, які відпускались за паперовим рецептом, додався цифровий інструмент – електронний рецепт. 

Як пояснюють в МОЗ, з впровадженням електронного рецепта перелік рецептурних ліків залишився незмінним. Тому жодних додаткових змін чи обмежень щодо відпуску лікарських препаратів для тварин не передбачається. 

"Як і раніше ви можете придбати ліки для ваших улюбленців у звичайній аптеці.  При цьому відпуск ліків для тварин, як і раніше, здійснюється виключно за відповідним рецептом від спеціаліста-ветеринара", - зазначили в міністерстві.

Зазначимо, така можливість передбачена та регулюється пунктом 5 Порядку відпуску лікарських засобів і медичних виробів з аптек та їхніх структурних підрозділів, затвердженого наказом МОЗ України від 19.07.2005 № 360 (зі змінами).

Відповідно до зазначеної норми лікарські засоби (крім наркотичних (психотропних) лікарських засобів, отруйних або сильнодійних лікарських засобів) можуть відпускатися з аптечних закладів за рецептами ветеринарних лікарів, якщо інше не визначено законодавством у сфері ветеринарної медицини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Був скажений ажіотаж в аптеках: що насправді змінилось для черкащан та як на продаж рецептурних ліків реагують фармацевти і лікарі

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору