“Відмовився брати участь у схемах”: очільник черкаського рибопатруля повідомив, що його звільняють

11 лютого 2022, 15:05

Віктора Іванька, який кілька років очолював Черкаський рибоохоронний патруль, звільняють. Цю інформацію правоохоронець підтвердив нашим журналістам. З його слів, підставою звільнення є негативна оцінка його роботи на згаданій посаді. Чоловік не виключає, що таке кадрове рішення пов'язане з його незгодою брати участь у незаконних схемах. Яких саме - посадовець не уточнює.

Нещодавно черкаське видання "Прочерк" повідомило про зняття промислового вилову риби у Дніпрі, що спричинило немалий резонанс серед екологів та активістів. Сам Віктор Іванько, як начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Черкаській області (Черкаський рибоохоронний патруль -ред.) також був проти цього, зауважуючи, що це спричинить чималу шкоду екології та кількості риби у водоймі.

У коментарі "Про все" Віктор Михайлович підтвердив, що його супротив зрештою завершився звільненням з посади. Керівництво Держрибагенства надало негативну оцінку його роботі на посаді та вирішило звільнити.

- Голова Держрибагенства поставив моїй роботі негативну оцінку. Це важко зрозуміти, аже три роки поспіль роботу нашого підрозділу визнавали кращою в Україні, а тут таке... Все зводиться до однієї теми - "гроші вечером, стільці зранку". Коли я сказав, що "в цих схемах брати участь не буду", то й отримав негативну оцінку. До того ж, на кожній нараді я просив не відкривати верхів'я і не спускати воду в Дніпрі, що звісно трохи їм не подобалось. Старався, щоб у нас був порядок. Але, як розумію, сьогодні керівництву це нецікаво, - каже Іванько. - Мене викликали на оцінювання, побалакали. Мені казали, мовляв "у вас і те хорошо, і те", а потім деякі "товариші" віч-на-віч спитали, чи буду я займатися деякими моментами. Я їм відмовив, сказавши, що моя репутація мені дорожча, і вже ввечері мені повідомили про негативну оцінку.

Зі слів пана Іванька, наказ на його звільнення вже готовий і вступить в дію після його повернення з відпустки.

- Зараз я на лікарняному. Знаю, що вже є наказ про моє звільнення. Звісно, буду йти до суду і відстоювати справедливість. Нічого ж не змінюється. Я думав, якщо мені 50 років і ти добросовісно працюєш для людей, то це буде належно оцінено. Однак з цими (нинішньою владою - ред.) ще гірше, - резюмує правоохоронець.

Слід зауважити, що керівника Черкаського рибохоронного патруля звільняють за тою ж схемою, що і очільника управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександра Познякова.

Керівника місцевих екологів також було звільнено після оцінювання його роботи керівництвом Держекоінспекції центрального регіону. Таке рішення керівництва Позняков відверто називав намаганням "розчистити місце потрібним людям". Посадовець, який ініціював звільнення еколога, невдовзі був переведений до столиці - у  Державне агенство меліорації та рибного господарства України.

Нині Позняков у суді вимагає свого поновлення та сплати йому моральної компенсації. Вочевидь Віктор Іванько піде аналогічним шляхом.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору