Черкащан просять “скинутись” на спорядження до кулемета

11 лютого 2022, 15:43

Фото: Микола Васильєв

Черкаський обласний краєзнавчий музей звертається до небайдужих за допомогою: необхідні кошти, щоб придбати магазин до ручного кулемета.

У фондах музею зберігається цікавий зразок трофейної зброї періоду Другої світової війни – польський ручний кулемет Rkm wz. 28, ліцензійна та модифікована версія американського кулемета системи Браунінга зразка 1918 р., що був виготовлений у Варшаві в 1939 р. на Державній фабриці стрілецької зброї.

"До музею він потрапив у пошкодженому стані. Його реставрацію розпочав Заслужений художник України, член Національної спілки художників України Віктор Григорович Крючков", - інформують музейники.

Однак, у кулемета відсутня важлива частина – магазин коробчастого типу на 20 набоїв. Лише з магазином кулемет набуде завершеного та історично достовірного вигляду.

Фото: Микола Васильєв

Черкаський обласний краєзнавчий музей просить у зацікавлених в збереженні та гідній презентації унікальних експонатів громадян фінансової підтримки на придбання відсутньої частини.

Після остаточного завершення реставраційних робіт, цей експонат займе гідне місце в експозиції Черкаського обласного краєзнавчого музею.

Переказати кошти можна на рахунок:

Держказначейська служба України UA 288201720314231001301044034.

Призначення платежу - благодійна допомога.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору