Від резонансних звільнень – до нових призначень: найважливіші кадрові зміни Черкащини-2020

01 січня 2021, 17:00

За поточний рік у державних органах Черкаської області відбулося багато важливих змін. Журналісти “Про все” зібрали найважливіші події, які варто згадати наприкінці 2020-го.

У ГУНП Черкащини - новий керівник

Лютий 2020-го розпочався зі змін у керівництві Головного управління Нацполіції в Черкаській області. Тоді на місце Валерія Лютого, який очолював ГУНП протягом трьох останніх років, прийшов Михайло Куратченко. 



Звільнився керівник міського департаменту охорони здоров’я 

27-го березня стало відомо, що Олег Стадник, який на той момент очолював департамент охорони здоров’я Черкаської міської ради, звільнився. Як повідомив Олександр Радуцький, посадовець зробив це під тиском. Однак заяву про своє звільнення він написав першого квітня. 

- У житті бувають ситуації, коли смертельна небезпека настільки близько, що відчуваєш шкірою її подих. І тоді, коли подих проходить і ти живеш далі, змінюється поріг страху - уже не варто боятись сказаного слова, висловленої позиції чи прийнятого рішення - це не смертельно, ти людина зі своїм почуттям гідності. І коли в сесійну залу заносять невідомо ким за ніч написаний міський бюджет і за це голосують – гідність не змирилась і пішла. Як справляться без мене - залежатиме від них, - прокоментував своє звільнення Олег Стадник.

Секретар Черкаської міськради Ярослав Нищик склав свої повноваження

Про звільнення за власним бажанням Ярослав Нищик заявив 10-го червня. Окрім звільнення з посади секретаря він вирішив піти і з політики, подавши заяву про складання депутатських повноважень. 

Однак звільнили його майже через три місяці і з четвертої спроби. Попередні три рази депутати не змогли проголосувати за таке рішення. 

Слідом за секретарем міськради звільнилася заступниця мера

Людмила Бордунос написала заяву на звільнення через тиждень після Ярослава Нищика. Пояснила своє рішення тим, що політики бруднять її ім’я.

- Я йду не тому, що мені не подобається працювати, і не тому, що за моєю спиною ховаються у всіх питаннях щодо “Нової якості”. Я просто не хочу більше ухвалювати політиканські рішення, - пояснила пані Людмила.

Звільнили її також не з першої спроби - лише 13 серпня депутати проголосували за це рішення.

“Культуру” Черкащини очолила організаторка черкаського фестивалю

Людмилу Фіть призначив на посаду в липні чинний (на той момент) очільник ОДА. Окрім активної громадянської позиції вона стала відома завдяки книжковому фестивалю, організаторкою якого була декілька років. 

Ексголова Черкаської облради очолила заповідник

З 17 липня на посаду керівника Шевченківського національного заповідника призначили Валентину Коваленко. У минулому вона була головою Черкаської обласної ради. 

Під час вступного слова на посаді вона зазначила, що працюватиме задля культури та її збереження, а Шевченківська гора для неї - святе місце. 

Спочилого протоієрея Софронія замінив противник ПЦУ

Митрополит Черкаський і Канівський Софроній помер 22 червня. Феодосія Боярського призначили на посаду керуючого Черкаською єпархією майже через місяць - 19 серпня. Архієпископ став відомим через те, що виступав категорично проти створення єдиної помісної Православної церкви України.

У двох черкаських школах змінилися директори

Нових директорів призначили 20 серпня для шкіл № 6 (Антдрій Горай) та № 19 (Юлія Грабова). Нового керівника також було обрано і в колегіум “Берегиня”, ним стала  Інна Косенкова - переможниця конкурсу, який проводив департамент освіти та гуманітарної політики.

Рік трьох “губернаторів”. Кадрові зміни в Черкаській ОДА

Романа Боднара, який найдовше з усіх за президенства Зеленського пробув на посаді голови Черкаської ОДА, звільнили 26 серпня. 

- Я знав, що комусь переходжу дорогу, мене навіть намагалися підкупити. Але моя совість зараз чиста, - зазначив ексочільник ОДА.

Натомість Президент України пояснив, що кадрові зміни відбулися через відсутність результата, який би його задовольняв. Тому з 28 серпня він замінив Боднара на Сергія Сергійчука - також колишнього працівника СБУ. 

Однак, і цей посадовець не довго пробув на посаді очільника області. 29-го грудня на сайті Президента з’явився документ про звільнення Сергійчука із займаної посади за його ж заявою. Обов’язки голови Черкаської ОДА тимчасово виконуватиме його заступник Віктор Гусак.

У Черкаському національному - новий-старий ректор

Завершальний етап виборів ректора у ЧНУ ім. Богдана Хмельницького відбувся 24 вересня. Тоді за результатами таємного голосування переміг єдиний кандидат на посаду - Олександр Черевко. Він набрав 80,36% голосів, а до цього 5 років обіймав посаду ректора цього ж університету.

Депутати обрали нового секретаря на місце Нищика

Місце Ярослава Нищика, якого звільнили лише з четвертої спроби, посів Сергій Тищенко. З 43 депутатів за нього віддали 22 голоси. Але на момент обрання йому лишалося “добути” на посаді близько 3 тижнів - до місцевих виборів.  

Перше відсторонення Сергія Воронова з посади

Сергія Воронова, який обіймав посаду головного освітянина міста, відсторонили 15 жовтня. За матеріалами прокуратури, його підозрювали у службовому недбальстві, яке місту коштувало більше пів мільйона гривень.

Виконуючим обов’язки став Ігор Волошин, заступник міського голови. Тоді він зазначив, що радий повернутися до освіти, за якою “скучив”.

На посаду Сергій Воронов повернувся лише 9 грудня. Він заявив, що за час його відсутності накопичилося багато проблем, через що маленькі черкащани ледь не лишилися харчів на 2021 рік. 

Очільниця медицини області стала заступницею губернатора

Ларису Кошову призначив на посаду свого заступника Сергій Сергійчук 21-го жовтня. Він пояснив, що причиною такого кадрового рішення стала її робота під час пандемії.

- Рік вона очолювала одну із найважливіших сфер - медицину області. У складний період коронавірусної пандемії пані Лариса довела, що впорається із будь-якими викликами, - зазначив Сергійчук.

Черкаський університет отримав нового ректора

У Східноєвропейському університеті економіки та менеджменту обрали нового ректора - нею стала професорка Ія Чудаєва. Вона посіла місце Сергія Шамари - колишнього ректора, якого призначили на посаду у серпні 2019 року. Сам ексректор запевнив, що його звільнення не пов'язане ні з політичним життям Черкас, ні з проблемами в університеті. 

Стали відомі імена депутатів, які проходять у міську раду

Найбільше мандатів – по вісім – набрали кандидати від партій “Слуга народу” та “За майбутнє”. Сім мандатів у “Європейської солідарності””, шість – у “Голосу”, п’ять – у “Черкащан”, по чотири – у “Батьківщини” та ОПЗЖ.

Із попереднього складу міської ради переобралися лише п’ять депутатів.

Мером Черкас лишився Бондаренко

Анатолій Бондаренко вдруге переміг на місцевих виборах і став міським головою. За нього голоси віддали більше 30 тисяч черкащан. За його конкурента - місцевого підприємця Віктора Євпака - менше 25 тисяч містян.

Головою обласної ради переобрали Анатолія Підгорного

На першому засіданні новообраної Черкаської облради депутати обрали свого голову. Ним став Анатолій Підгорний, який до цього вже обіймав посаду протягом року. 

За його кандидатуру віддали голоси 38 депутатів із 61-го під час таємного голосування. 

Його першим заступником став Роман Сущенко, колишній бранець Кремля, та Михайло Мушієк

Ще двох кандидатур на посади заступників депутати підтримали під час наступного скликання. Відтак посади посіли Сергій Лісовий з фракції “Слуга народу”(за нього проголосували 49 депутатів) та Володимир Доманський з фракції ОПЗЖ (за нього віддали голоси 45 депутатів). За кандидатуру останнього голосували тричі - попередні рази не вистачало голосів.

У Черкаській міській раді - новий секретар, виконавчий комітет і заступники

Незважаючи на протести колег-депутатів, 10 грудня новим секретарем Черкаської міськради став Юрій Тренкін. Його обрання відбулося всупереч регламенту, однак 29 голосів депутатів новообраний секретар таки отримав. 

Увійшов він і до складу виконавчого комітету Черкас. Також заступниками міського голови стали: Сергій Тищенко як перший заступник, Віктор Беззубенко (квота ВО “Черкащани”), Марина Гаркава (квота “Європейської солідарності”) та Анастасія Чубіна (квота “Слуги народу”).



Сьомим членом виконкому мав стати Олег Кашко. Але колеги-депутати за нього не проголосували, відзначивши, що він - депутат від проросійської партії. 

Верховна Рада призначила міністром аграрної політики черкащанина Романа Лещенка 

Народні депутати схвалили відповідний проєкт постанови 17 грудня.

Роман Лещенко родом із села Пеніжкове, що на Черкащині.

За відповідне рішення проголосували 242 нардепи. Після голосування Лещенко прийняв присягу міністра.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору