Верховний суд визнав недійсним договір з підрядником по реконструкції вул. Мєндєлєєва

26 лютого 2018, 11:03

20 лютого судді Верховного суду розглянули касаційну скаргу у справі розірвання договору на виконання робіт з реконструкції вулиці Мендєлєєва, задовільнивши вимогу прокурорів, пише Інфоміст.

У результаті торгів, проведених Єдиним тендерним комітетом Черкаської міської ради, було укладено договір вартістю 8 млн гривень з товариством “Автомагістраль-центр”, власником якого є Анатолій Бурський. Тоді єдиним допущеним до оцінки конкурентом стало підприємство “Новобуд-2008”, бенефіціарним власником якого на той час був син Анатолія Бурського – Максим.

Проте сімейні зв’язки учасників не завадили чиновникам укласти угоду. Такі дії комітету з конкурсних торгів були оскаржені прокуратурою у місцевому Господарському суді. Рішенням суду від 20 червня суддя Вікторія Потапенко визнала доводи прокурорів стосовно сімейних зв’язків учасників торгів належними та достатніми для визнання угоди недійсною.

Проте підприємці подали апеляційну скаргу, яку задовільнив Київський апеляційний суд. На думку суддів апеляційної інстанції, критерії пов‘язаності мають застосовуватись до всіх учасників закупівлі, що подали свої пропозиції для участі в торгах. Крім того, пов‘язаними особами нібито є члени однієї родини за умови їх спільного проживання. Судді Вищого суду спростували та визнали помилковими такі твердження, зазначивши, що обов‘язкова вимога спільного проживання не застосовується для членів однієї родини. Так само ними було відкинуто твердження про необхідність пов‘язаності абсолютно всіх учасників закупівлі.

Таким чином договір між ТОВ “Автомагістраль-центр” та Черкаською міською радою визнано недійсним. Рішення є остаточним і оскарженню не підлягає. Крім того, зазначимо, що територіальне відділення Антимонопольного комітету визнало дії учасників тих торгів узгодженими та такими, що порушують закон “Про захист економічної конкуренції”. Рішенням АМКУ будівельники були відсторонені від участі у відкритих торгах на три роки та зобов‘язані заплатити штраф у розмірі 68 тисяч гривень кожен.

Зараз підприємство “Автомагістраль-центр” намагаєтся оскаржити і це рішення. Суддя господарського суду Михайло Скиба переніс розгляд справи на 2 березня через неявку представників позивача на засідання 22-го лютого.

Поділитись

Коментарі

Вгору