В Умані попрощаються із військовим, який загинув понад два місяці тому

30 серпня 2023, 13:43

Завтра, 31 серпня, в Умані попрощаються з відомим фотографом, бійцем батальйону «Свобода» Романом Чорномазом.

Захисник загинув ще 13 червня на Донеччині. Йому було 47 років.

Роман автор логотипів низки фестивалів та проектів. Один з кращих репортажних фотографів України. Чоловік - багатолітній український активіст, захисник української мови, учасник Мовного майдану та Революції Гідності, Був журналістом. Камера Романа знімала, як «Беркут» розстрілював людей на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року, під час Революції Гідності.

Походив з відомої патріотичної родини. Батько Богдан Чорномаз — український історик, дисидент і в'язень совітських концтаборів, письменник і громадський діяч, член Української Гельсінської Спілки, помер у 2021 році. Мати — Тетяна Чорномаз — активістка, багато років очолювала Черкаську обласну організацію ВО «Свобода», нині волонтерка, допомагає Силам Оборони України.

З перших днів повномасштабного вторгнення Роман, як доброволець, долучився до лав 3-го батальйону «Свобода». Пройшов бої у Сіверськодонецьку, Зайцевому, під Бахмутом. Під час війни змінив фотоапарат на снайперську гвинтівку і став снайпером, одним з найкращих у батальйоні.

Був нагороджений державними відзнаками: Міністерства оборони України «За сприяння Збройним Силам України», Громадою міста Києва за мужність, патріотизм та високу громадську позицію «Честь Слава Держава». Також нагородженний Батальйоном «Свобода» 4 бригади швидкого реагування «Рубіж» Національної Гвардії України відзнакою «За сталеву звитягу Фортеця Бахмут».

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору