В Умані пам’ять Героїв Небесної сотні увіковічнять у камені

05 березня 2018, 21:34

В місті розробляється проектно-кошторисна документація для спорудження пам’ятника Героям Небесної Сотні на алеї Слави. Авторська назва монументу «Сльоза».  Згідно ескізу  пам’ятник буде побудований  у вигляді гранітної брили, що символізує незламність українського народу, а по чотирьох сторонах каменю будуть  стікати струмки – сльози, які омиватимуть граніт, пише "Вечірня Умань".

Проект пам’ятника обирався на умовах конкурсу, де кожен бажаючий міг запропонувати власне архітектурне бачення пам’ятної композиції. У результаті відкритого відбору на розсуд журі було подано три роботи, які оцінювались за такими критеріями:

– відповідність проекту умовам та вимогам конкурсу;

– естетичність та оригінальність рішень;

– гармонійність сполучання з архітектурним оточенням міського середовища.

За результатами конкурсу журі віддало перевагу проекту автора Лісаченка ВіктораМихайловича. Переможець отримав грошову винагороду у розмірі 6 тисяч гривень. Як повідомляють у  відділі архітектури, містобудування та кадастру Уманської міської ради монумент Героям Небесної Сотні не єдиний пам’ятний знак, який планується встановити.

– Крім пам’ятника Героям Небесної Сотні, на алеї Слави буде встановлено тимчасовустелу з іменами загиблих учасників АТО з Умані . В подальшому планується оголоситиконкурс на архітектурне рішення пам’ятного знаку  АТОвцям. – зауважив головний архітектор міста Олег Корніюк, 

Поділитись

Коментарі

Вгору