В Умані хасиди кидали сніжками і цеглою у снігоприбиральну техніку

24 січня 2018, 13:54

На ранок 18 січня метеорологічна станція Умані зафіксувала рекордні небувалі показники: за одну ніч сніговий покрив досяг майже півметрової висоти. Замело дороги, подекуди навіть двері у під’їздах будинків. Не вийшли на маршрути автобуси, люди добирались на роботу пішки – спотикались на проїжджій частині, де буксували автівки, торували стежки на тротуарах – по коліна в снігу, пише "Черкаський край".

Умань розташована на горбах, косогорах, в негоду ця обставина додає ускладнень. Ще й на додачу до всіх проблем – аварія на теплотрасі у центрі міста, ремонтникам довелось розкопувати проїжджу частину на вулиці Європейській.

Невтішні новини надходили з автобану Київ-Одеса – гігантські затори, частина вантажівок звернула в об»їзд через місто і цим ще ускладнила ситуацію. Важкі фури застрягали, перекривали вулиці і комунальникам доводилось ще їх витягувати. Як повідомив на прес-конференції міський голова Олександр Цебрій, 18 січня не чекаючи поки стихне снігопад, пустили в роботу 16 одиниць техніки на 12 напрямках – головних транспортних артеріях Умані. Комунальникам допомагали майже всі підприємства Умані, що мають відповідну техніку. За день розчистили проїзди до аварійних і рятувальних служ, підприємств життєзабезпечення, лікарень, а також до всіх кладовищ. Ускладнювали роботу легкові автівки, залишені водіями на обочинах. Додалось у ці дня роботи поліції: не тільки шукати недбайливих водіїв.

На Пушкінській, в мікрорайоні синагоги хасиди дуже своєрідно проявляли своє невдоволення чи то снігопадом, чи роботою комунальниів – бомбардували трактори і бульдозери сніжками і уламками цегли. Прибиральники мусили звертатись до поліції. Тільки 21 січня на Пушкінську було п’ять викликів з приводу хуліганських дій «благочестивих паломників».

22 січня – перший день занять після канікул, тож очистили під’їзди до всіх міських шкіл.

Проблемою залишаються тротуари, що перетоврились на вузенькі і розковзані стежечки. Чиста від снігу територія поблизу магазинів, кафе, аптек і то тільки там, де дбайливі господарі зі своїм персоналом вчасно взялись за лопати. Зараз притоптаний і замерзлий сніг з кригою міцніші за бетон. Малопотужні трактори на взмозі очистити тротуари. Умань потрапила у зимовий полон тому, що комунальники пізно взялися чистити дороги – коли мокрий сніг вже спресувався, наче цемент, тепер з ним впоратися зовсім непросто.

Поділитись

Коментарі

Вгору