В Україні можуть запровадити “ковідну амністію” для тих, хто купив фальшиві сертифікати

09 листопада 2021, 22:43

В Україні розглядають можливість запровадження "ковідної аміністії" для людей, які придбали фільшиві COVID-сертифікати про щеплення, а тепер хочуть вакцинуватися по-справжньому.

Про це напередодні, 5 листопада, під час спілкування з журналістами заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, передає журналіст "ТСН".

- Ми відпрацьовуємо зараз можливість так званої "ковідної амністії". Якщо людина купила сертифікат, приходить до лікаря, той дивиться в Електронну систему охорони здоров'я і бачить, що не може зробити щеплення (бо там уже є дані про щеплення - ред.). Нам треба це прибрати, ми працюємо над цією моделлю, як це зробити, - сказав Ляшко.

Міністр зазначив, що летальні випадки хворих на COVID розглядатимуть комісії детально, аби з'ясувати, чи не були сертифікати фальшивими. Ляшко додав, "як правило, якщо людина важко переносить COVID-19, вона дуже часто зізнається, що має фальшивий сертифікат про вакцинацію".

Раніше народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт №6084, який посилює відповідальність за підробку COVID-сертифікатів. Кримінальна відповідальність загрожує як тим, хто виготовлятиме "липові" документів, так і тим, хто куплятиме фальшиві COVID-сертифікати.

Проєктом закону встановлюється відповідальність за:

  • використання особою завідомо підроблених або фальсифікованих документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень.
  • внесення медичним працівником завідомо неправдивих відомостей до медичної документації щодо проведення профілактичних щеплень.

За що і як штрафуватимуть:

  • використання особою завідомо фальшивих "ковід"-документів – штраф від 17 тисяч до 34 тисяч гривень або обмеження волі терміном до 2 років.
  • внесення медичним працівником завідомо неправдивих відомостей до медичної документації – штраф від 34 тисяч до 68 тисяч гривень або позбавлення волі терміном до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю терміном від 1 до 3 років.
  • виготовлення з метою збуту, збут підроблених "ковід"-документів – штраф від 85 тисяч до 170 тисяч гривень або позбавлення волі терміном до 3 років.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору