В області проживають майже 100 тисяч “чорнобильців”

15 листопада 2019, 15:02

Питання соціального, медичного та пенсійного забезпечення чорнобильців розглянули на зустрічі з представниками обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України».

Зауважимо, на сьогодні в області проживають понад 99 тис. осіб, які мають статус громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Із них осіб з інвалідністю – 6 542, ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС – 7 808, дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, – 12 925, з них 30 дітей із інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

– На цей рік для забезпечення пільг і компенсацій громадянам області, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС, з державного бюджету спрямували 60,1 млн грн, – зауважив директор Департаменту Руслан Чикало. – Це дає змогу забезпечити соціальними виплатами всіх потребуючих. Водночас чорнобильці можуть отримувати безкоштовні медикаменти за рецептами лікарів. Так, цьогоріч з обласного бюджету виділили 14,9 млн грн. Цей обсяг більший, порівняно з минулим роком, на 1 млн грн.

Цього року для санаторно-курортного лікування осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, I категорії, та дітей, яким установлена інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, передбачили 9,6 млн грн. Це становить 65 % від загальної потреби. Завдяки підтримці місцевих бюджетів усіх чорнобильців, які перебували на чергах, забезпечили санаторно-курортним лікуванням. Між тим, із пів тисячі громадян I категорії та одна дитина з інвалідністю, пов’язаною з Чорнобильською катастрофою, отримали грошову компенсацію замість путівки в розмірі 524 грн.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору