В комунальному підприємстві звітують про готовність до осінньо-зимового періоду

07 вересня 2017, 16:22

КП «ЧЕЛУАШ» повністю готове до роботи в осінньо-зимовий період. Про це розповів директор цього підприємства Олег Ашавський на спільній нараді з питань підготовки міста до осінньо-зимового періоду, інформують у Черкаській міськраді.

– На сьогоднішній день підприємство вже заготовило 47 тонн солі та більше 700 тонн піску для обробки черкаських вулиць під час ожеледиці. Ми маємо дев’ять тракторів, чотири комбінованих дорожніх машини «відвал-щітка», два екскаватори для розчистки спусків, грейдер для прибирання тротуарів і бордюрів. Також маємо в наявності п’ять солерозкидачів з відвалами на базі орендованих вантажних автомобілів. Крім цього, за потреби, є можливість залучати й іншу орендовану техніку для прибирання вулиць під час сильних снігопадів, – розповів Олег Васильович.

Підтримав його слова і начальник управління вуличної інфраструктури департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради Сергій Отрешко, зауваживши, що є чітко відпрацьовані алгоритми дій у випадку суттєвого погіршення погодних умов, зокрема, злив чи тривалих снігопадів із залученням спецтехніки та аварійних бригад. І міська влада контролює виконання усіх цих дій.

– Є визначені маршрути, на які першочергово виходить працювати спецтехніка, аби уберегти місто від погоднього колапсу. Зокрема, прочищає зливові решітки від скупчення листя та сміття, яке зносять дощові потоки, прибирає сніг. Якщо не вистачає існуючої техніки в міста, залучається орендована і інших підприємств. Прибудинкові території прибираються силами Служб утримання будинків, – розповів Сергій Володимирович.

Перший заступник міського голови Станіслав Овчаренко доручив комунальним службам завчасно перевірити та прочистити всі відводи та лівньовки у місті.

А також акцентував на дотриманні комерційними, приватними, комунальними та державними установами Правил благоустрою м. Черкас, якими визначено прибирання прилеглої до їх об’єкту території. Зокрема, тротуару, розташованого поруч до проїжджої частини.

– Ігнорування цих норм власниками зазначених установ часто спричиняє незручності для пішоходів, які змушені переступати через неприбране листя та сміття, а також нерозчищений сніг поблизу таких будівель. Нагадую, на виконанні зазначених Правил та адміністративній відповідальності за порушення цих норм, – зазначив Станіслав Анатольович.

На його запитання щодо утримання зупинок громадського транспорту, якими опікується КП «ЧЕЛУАШ», і на незадовільний стан прибирання яких цієї зими нарікали черкащани, Олег Ашавський відповів:

– На розчищення зупинок потрібно додатково залучати працівників. Адже в переважній більшості ця робота виконується вручну, де техніка не може дістатись. Ми вивчали це питання і готові на період сильних снігопадів додатково наймати людей для прибирання зупинок, а також – розчищення пішохідних переходів.

Водночас більш чітка інформація щодо прибирання черкаських вулиць стане відомою лише після проведення тендеру на літнє та зимове утримання доріг, який відбудеться, орієнтовно, у жовтні. Нині спливає термін подачі тендерної документації.

Поділитись

Коментарі

Вгору