В громаді на Черкащині виявили підробку важливих документів та заповітів

21 липня 2021, 10:15

Фото тематичне

Минулий рік Матусів, на Шполянщині, став справжньою “точкою кипіння”. Однак “кипіли” в центрі невеличкого центру ОТГ не лише передвиборчі емоції, а й пристрасті довкола викриття злочинних дій окремих сільських чиновників. Правоохоронні органи "спіймали" останніх на численних порушеннях та підробках документів, пов’язаних з незаконними оборудками із сільською землею та заповітами селян, які буцім-то є підробними. Нині за виявленими фактами відкрито ряд кримінальних проваджень. Матусівські посадовці, які стали фігурантами кримінальних розслідувань, вже як понад пів року не працюють в ОТГ. Однак пристрасті довкола “результатів” їх роботи досі вирують у Матусові.

Секретарка сільради пішла на пенсію, прихопивши з собою документи на спадщину?

Після зміни керівництва Матусівської ОТГ та звільнення одіозних чиновників, у сільській раді виявили зникнення цілого ряду документів, в тому числі і заповітів селян та спадкових договорів. Інформацію підтверджують у Матусівській ОТГ, зауважуючи, що колишня секретарка сільради Любов Броварська з невідомих на то мотивів відмовилась згідно з вимогами законодавства передавати наступникам службові документи.

Відповідь Матусівської с/р на запит журналістів

- 20-го листопада 2020 року новообраний секретар Матусівської сільської ради Рак Н.П. звернулася до колишнього секретаря Матусівської с/р Броварської Л.П. з вимогою передати під акт приймання-передачі документи, але остання цього не зробила. Про факт втрати (чи викрадення ред.) документів було повідомлено органи Національної поліції. Але по даному факту поліція чомусь одразу не відкрила провадження. Лише після звернення до Шполянської прокуратури провадження було відкрите, - повідомляють в ОТГ у відповідь на журналістський запит.

А вже за кілька місяців посадовцями ОТГ було виявлено підробку підписів та службової печатки на документах, що стосуються заповітів та спадкових договорів.

- Невстановлені особи підробили документи, що стосуються заповітів та спадкових договорів, шляхом проставляння підписів посадових осіб та печатки Матусівської сільської ради. По даному факту відкрито кримінальне провадження від 22.02.2021 року, - інформують в громаді.

Відповідь прокуратури на запит журналістів

Загалом, у 2020-2021 роках за фактами ймовірних злочинних дій колишніх матусівських посадовців, відкрито 7 кримінальних проваджень, інформують у Головному управлінні Національної поліції в Черкаській області. Серед них і провадження, які відкриті “за фактами підроблення документів від імені секретаря Матусівської сільської ради”.

Відповідь Національної поліції на запит журналістів

Перед публікацією цього матеріалу журналістам «Про все» стало відомо про ще один виявлений факт використання підробленого заповіту в Матусівській ОТГ. Правоохоронці займаються розслідуванням інциденту.

Нагадаємо, Матусів вперше “прогримів” на початку минулого року. Коли тодішні керівники громади спробували продати місцевому підприємству “Ольвія” гідроспоруди місцевого ставу за 179 тисяч гривень. Хоча реальна вартість споруд виявилась майже 7 мільйонів гривень.

Утім справжнього резонансу серед селян набула історія родини Тамари Чагадар і Віктора Сороки, які повідомили нашим журналістам про підробку їхніх заповітів на користь родини місцевого фермера. Після публікації матеріалу, за справу взялись у поліції та прокуратурі. А місцевий аграрій, на користь родини якого були складені документи, подав до суду на наших журналістів. Юристи фермера, які не раз фінансувалися з бюджету самої громади, хотіли відсудити у нашого видання компенсації на суму “більше мільйона гривень”.

Після пів року судових засідань Шполянський райсуд відмовив позивачам у задоволенні позову та підтвердив право журналістів оприлюднювати суспільно важливу інформацію.

Рішення суду за позовом фермера, яке набрало чинності

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору