В ОТГ на Черкащині віддали в приватні руки греблю вартістю 7 мільйонів гривень (фото)

07 травня 2020, 15:31

фото споруди, яку хотіли продати

В Матусівській ОТГ, що на Шполянщині, хотіли продати гідротехнічні споруди сільського ставу площею 37 гектарів, незважаючи на те, що такі споруди суворо заборонено віддавати в приватні руки. Місцеві керівники навіть встигли укласти договір купівлі-продажу з місцевим фермерським господарством "Ольвія" на суму всього 179 тисяч гривень. Хоча реальна вартість споруд складає майже 7 мільйонів гривень.

повідомлення прокуратури

Як повідомляють правоохоронці, Смілянська місцева прокуратура встановила, що рішенням сільської ради у 2019 році вказану споруду – греблю ставу площею 37 га на річці Гнилий Ташлик у Шполянському районі - включено до переліку об’єктів комунальної власності, які підлягають приватизації та відчужено у приватну власність фермерському господарству.

Водночас Законом України «Про приватизацію державного і комунального майна» гідротехнічні захисні споруди віднесено до об’єктів, що не підлягають приватизації. 

скріншот ухвали суду з ЄРСР

З матеріалів справи відомо, що 22-го лютого минулого року Матусівська сільська рада ухвалила віддати вказані гідроспоруди під приватизацію, а вже за півроку було укладено договір купівлі-продажу з місцевим фермерським господарством. Сума угоди склала 179 тисяч гривень.

Після проведеної перевірки прокуратура звернулася до суду з вимогою визнати незаконним рішення сільської ради та скасувати укладений договір про продаж гідроспоруд. За даними правоохоронців, вартість гідроспоруди становить 6,7 мільйона гривень.

скріншот з електронного аукціону

В прокуратурі повідомили, що у ході судового розгляду відповідачі погодилися з доводами прокурора, сільська рада самостійно визнала неправомірність прийнятого рішення та розірвала незаконний договір. Гідротехнічний об’єкт, що відповідно до чинного законодавства не підлягає приватизації, повернуто до комунальної власності.

- У своєму клопотанні прокурор вказував, що рішенням сесії Матусівської сільської ради від 29 січня 2020 року №35-41/VІІ скасовано спірне рішення Матусівської сільської ради від 22 лютого 2019 року №20-79VІІ в частині включення до об`єктів комунальної власності, які підлягають приватизації у 2019 році по Матусівській ОТГ гідротехнічної споруди, що розташована в с. Матусів, вул. Ганзенка, 50, а також спірне рішення від 03 липня 2019 року № 25-2/VІІ Про приватизацію нежитлової будівлі шляхом викупу, - йдеться в ухвалі суду. - Водночас Матусівською сільською радою 27 лютого 2020 року розірвано договір-купівлі продажу гідротехнічної споруди греблі від 21 серпня 2019 року, укладений з фермерським господарством Ольвія.

фото ставка, який де-факто був проданий

Ухвалою Господарського суду Черкаської області справу було закрито. 

Тим часом відповідь на питання, що спонукало сільську раду піти на порушення закону - службова недбалість чи корупційна складова? - шукатимуть у правоохоронних органах. Власні джерела повідомляють, що останні вже зацікавилися цим питанням.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору