Прокуратура та поліція проводили обшуки у Матусівській ОТГ на Черкащині

27 серпня 2020, 18:25

У селі Матусів на Шполянщині працівники прокуратури разом з Департаментом стратегічних розслідувань Нацполіції провели обшуки в кабінетах голови громади та його підлеглих. Про це стало відомо від місцевих мешканців, які спостерігали приїзд правоохоронців. 

13-та година дня. На парковці перед будівлею ради стоїть два «Жигулі» із блакитними номерними знаками. На 2-му поверсі, де розташована сільська рада,  кабінет голови Василя Колісника. Двері кабінету відкриті навстіж. Правоохоронці саме оглядають документи. 

- Тут не можна перебувати, - каже один зі слідчих. – На цьому поверсі відбуваються слідчі дії. Маєте покинути цю територію. 

На 1-ому поверсі малолюдно. Час від часу повз проходять працівники сільради. Більшість з них нібито не знають, що відбувається. Сходами спускається високий чоловік в окулярах. Поруч з ним йде жінка у червоному светрі. Ділиться з ним враженням щодо обшуків. Каже, дуже розхвилювалася. Виходять з «чорного» ходу у двір. 

- Знаю, що щось там шукають, - пояснює та, що в червоному светрі. Не називається.  – Нас в кабінет не викликали. 

Близько 14-ої години виходить слідчий. Давати коментарі відмовляється. Каже, не може розголошувати таємниці слідства, бо отримає кримінальну справу через це. О 14.15 виходять двоє службовців з Департаменту розслідувань. В руках тримають по кілька запечатаних поліетиленових пакетів із вилученими документами. 

Сільського голову Матусова Василя Колісника журналіст застає поруч з його кабінетом. Чиновник замикає двері та просить почекати 5 хвилин. Виходить на вулицю й запалює сигарету. 

- Вони приїхали о 10-ій ранку, - говорить Василь Колісник.  – Одразу зайшли в кабінет. Сказали, що є якесь звернення і вони хочуть провести обшук. Шукали документи. Познаходили і забрали. Які саме, не можу розголошувати. Раніше ними теж цікавилися, але на рівні «запит-відповідь». Всі працівники сільради були здивовані таким візитом. Правоохоронці  обшукували майже кожен кабінет. Але нам боятися нічого. 

Обшуки провели в рамках кримінального провадження щодо порушень у сфері земельних відносин, кажуть в обласній прокуратурі. 

- Обшуки проводяться в рамках здійснення досудового розслідування в кримінальному провадженні за фактом правопорушень в сфері земельних відносин, - коментує речниця прокуратури в Черкаській області Світлана Андрійченко. -  На підставі ухвали суду правоохоронці перевіряють законність використання земельних ділянок. Процесуальне керівництво забезпечується Смілянської місцевою прокуратурою.

Як стало відомо із власних джерел, правоохоронці проводили обшуки на підставі кримінального провадження, пов’язаного із самозахватом декількох десятків гектарів землі місцевим фермерським господарством, що тягне за собою і недбалість керівництва ОТГ та недоотримання орендної плати за користування земельними ділянками.

За інформацією нашого джерела, оперативне супроводження справи працівниками Управління стратегічних розробок Національної поліції може свідчити про серйозність справи і тяжкість вчиненого злочину.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору