Уманчанину, який загинув у зоні АТО, встановили меморіальну дошку (фото)

24 квітня 2017, 17:03

У Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна встановлено меморіальну дошку випускнику, Герою України, майору, уманчанину Андрію Кизилу. Про це інформує "04744.info" із посиланням на сторінку Київського військового ліцею у Facebook.

Від початку війни на сході України Андрій Кизило служив у 72-й окремій механізованій Красноградсько-Київській бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України. У 21 рік став заступником командира. За два роки – чи не наймолодшим заступником командира 1-го механізованого батальйону бригади.

29 січня 2017 року під час бою у районі промзони міста Авдіївка Донецької області, виконуючи бойове завдання, життя молодого капітана Андрія Кизила обірвав осколок ворожої міни. Тоді штурмова група капітана Кизила виявила ворожу диверсійно-розвідувальну групу та вступила з нею у бій. Разом з Андрієм загинули і два його товариші.

Він був одним із тих, кого називали надією української армії.

1 лютого 2017 року за виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Президент присвоїв звання Героя України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" заступникові командира механізованого батальйону 72-ї окремої механізованої бригади капітану Андрію Кизилу (посмертно).

Згідно з наказом Міністра оборони України генерала армії України С. Т. Полторака Герой України майор Андрій Кизило навічно зарахований до списків 1 навчальної роти ліцеїстів Київського військового ліцею імені Івана Богуна (посмертно).

Біля центрального входу Київського військового ліцею імені Івана Богуна встановлено меморіальну дошку Андрію Кизилу.

Історія його життя стала прикладом любові до рідної землі, вірності своїй мрії та військовому обов’язку.

Андрій мріяв про сильну професійну армію, здатну захистити Україну від агресора. Хотів, аби нову українську еліту формували не корумповані можновладці і олігархи, а молоді, чесні, цілеспрямовані офіцери, як і він сам.

Коментарі

Вгору