Українцям розповіли, на скільки можуть зрости ціни

26 липня 2022, 19:11

В Україні ціни на продукти, інші товари, а також послуги можуть зрости ще на 10-15%. Причина – підвищення курсу валют стосовно гривні. У зв'язку з цим, попри те, що фактичні виплати українцям не зменшуватимуться, реальна їхня вартість на тлі інфляції впаде.

Про це розповів керівник Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський, пише Еспресо.

За словами експерта, найближчими місяцями ціни будуть надалі зростати. Він зазначив: очікуване велике підвищення цін – вже друге за час розв'язаної Росією війни. Перше відбулось у березні-квітні – "через подорожчання логістики та пального".

"Очікування НБУ - до 30% інфляції за рік, зараз 17,5%. Ще на 10-15% ціни можуть зрости. Це зменшить реальні можливості купувати товари і послуги для найбідніших, тих, хто залежить від держвиплат, пенсій та виплат у бюджетній сфері", - підсумував Вишлінський.

Водночас, аналітикиня Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Світлана Литвин розповіла, що зростання курсу долара до гривні на 25% спричинить зростання вартості імпортованих в Україну продуктів. При цьому подорожчання може навіть "перебити" зростання курсу, пише Обозреватель.

Вона зазначила: нині в Україні досить складна логістика через блокування морських шляхів. Тому крім зростання вартості безпосередньо продуктів харчування у гривні "дорожчатиме і вартість доставки через зростання вартості пального".

Проте, підкреслила Литвин, Україна практично повністю забезпечує себе всіма необхідними продуктами харчування – а імпортує лише незначну частину їх. Зокрема, найбільші обсяги імпорту йдуть по:

  • фруктах (банани, різні види цитрусових);
  • овочах (помідори, перець та ін);
  • морській рибі;
  • рису;
  • алкогольних напоях.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору