„Українські фермери готові переплатити, але не купувати російський продукт“, – Віктор Шеремета

17 жовтня 2018, 19:03
„Більшість українських фермерів готові переплатити, але не купувати російський продукт“, - Віктор Шеремета

Фото: Про все

Заступник міністра аграрної політики та продовольства Віктор Шеремета завітав до Черкас, щоб відвідати Фабрику агрохімікатів компанії UKRAVIT та ознайомитись із новітнім виробництвом засобів захисту рослин та нещодавно відкритим Інститутом Здоров’я Рослин. 

Заступник міністра мав на меті дізнатись про досягнення української науки у сфері АПК та вивчити можливості залучення цього ринку до програми дотацій насіння українського виробництва вітчизняним агровиробникам.

—Я хотів пересвідчитись, що таке підприємство дійсно виробляє власну продукцію та ще за власними науковими розробками, — окреслив Віктор Шеремета. — Дійсно, тут не просто не перефасовують чи розливають якісь препарати в тару. Тут діє власне високотехнологічне сучасне виробництво. Про нього я не просто чув, адже я теж людина від землі, а тестово випробував препарати UKRAVIT у своєму фермерському господарстві. Спершу, я надавав перевагу оригінальним препаратам провідних європейських компаній. Але був період, коли пару років я використовував препарати нашого черкаського виробника. То, скажу вам, вони працюють не гірше і дають не гірші результати.

„Більшість українських фермерів готові переплатити, але не купувати російський продукт“, - Віктор Шеремета

Фото: Про все

Цехами Фабрики агрохімікатів компанії UKRAVIT гостя провів її директор Володимир Ільченко. З гордістю показав нещодавно відкриту лабораторію європейського зразка в щойно створеному Інституті здоров’я рослин. Тут до досліджень залучені найкращі наукові уми, проводиться точний аналіз стану ґрунтів, визначаються рекомендації щодо його покращення, діагностується його родючість за допомогою суто лабораторного та спектрального аналізів (для цього використовують дрони). Інститут також допомагає аграріям визначитись із сумісністю застосованих засобів захисту рослин. Характерно, що відтепер в українських сільгоспвиробників відпала необхідність замовляти відповідну аналітику за кордоном та витрачати на це шалені кошти.

„Більшість українських фермерів готові переплатити, але не купувати російський продукт“, - Віктор Шеремета

Фото: Про все

На запитання журналістів, чи може нині держава підтримати такі важливі вітчизняні виробництва, як UKRAVIT, Віктор Васильович зауважив:

— Логічно, що все наше потрібно підтримувати. Коли я ще не працював у міністерстві, а був громадським діячем, я вперше на громадській раді підняв питання підтримки українських аграріїв. Я запропонував компенсації на закупку вітчизняної техніки. Міркував, якщо цього не зробити, на ринку залишиться недосяжний за цінами імпорт. Коли вже прийшов у міністерство, ми дуже важко „пробили “ компенсації на придбання аграріями вітчизняного насіння. Звісно, підключили до цього науковий потенціал. Якщо ми сьогодні не будемо надавати державну підтримку, наприклад, вітчизняному насінництву, завтра ми будемо купувати іноземне насіння за таку ціну, що поля нічим буде засіяти.

„Більшість українських фермерів готові переплатити, але не купувати російський продукт“, - Віктор Шеремета

Кричущим моментом чиновник назвав завуальоване входження на ринок засобів захисту рослин та міндобрив російських виробників.

— Ми добре розуміємо, що це саме російський продукт, який демпінгує вітчизняний, — зауважив Шеремета. — Однак наші патріотичні фермери готові навіть переплатити своїм, аби ні за яких обставин не працювати на росіян.

Що стосується конкретно UKRAVIT, заступник міністра пообіцяв черкащанам, якщо не лобіювання питання державної підтримки, так просування їхньої продукції на внутрішньому ринку точно.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору