Україна та західна спільнота мають застосувати спільні дії в питанні повернення українських моряків додому, – Владислав Голуб

30 листопада 2018, 16:30

Україна та західна спільнота мають застосувати спільні дії в питанні повернення українських моряків додому,- Владислав Голуб

Чітким показником того, що світова спільнота підтримує позицію України в питанні збройного нападу Російської Федерації в Азовському морі, має бути застосування спільних дій, заходів, аби українські моряки повернулися на свою рідну землю. Для цього мають бути вжиті всі важелі впливу як України, так і західних партнерів. Про це розповів народний депутат Владислав Голуб під час ефіру на одному із українських телеканалів.

Політик Владислав Голуб взяв участь в обговоренні із ведучими каналу вранішньої наради за участі Президента України Петра Порошенка щодо посилення обороноздатності, опитуванні каналу, що стосуються дій України та західної спільноти за останніми подіями в Азовському морі, відмову Дональда Трампа у зустрічі з Президентом Російської Федерації Володимиром Путіним, співпраці України з МВФ.

Україна та західна спільнота мають застосувати спільні дії в питанні повернення українських моряків додому,- Владислав Голуб

- Щодо дій в Азовському морі, то Україна не повинна займати якусь відокремлену позицію. Ми мусимо посилювати свої заходи безпеки в Азовському та Чорному морях, координувати свої дії з нашими партнерами із західного світу. Також просити, аби були вжиті дії згідно Конвенції Монтре. Тобто, звернутися до Туреччини із пропозицією заборонити прохід військових кораблів Росії через протоки Дарданелли і Босфор. Я буду підтримувати будь-які заходи з боку світу та України, які дозволять українським військовим повернутися до себе додому. І це є викликом як для української влади, так і певним викликом для наших західних партнерів,- прокоментував Владислав Голуб.

Нагадаємо, Конвенція Монтре 1936 року — конвенція, що відновила суверенітет Туреччини над протоками з Чорного до Середземного моря, прийнята на Конференції про режим Чорноморських проток. При цьому Туреччина зобов'язалася дотримувати принципів міжнародного морського права. Тож, політик переконаний, що зазначена конвенція передбачає всі можливості для уряду Туреччини, щоб закрити прохід через ці дві протоки і таким чином посилити заходи безпеки в Азовському і Чорноморському басейнах.

Також, слідкуючи за перебігом вранішньої наради щодо посилення обороноздатності країни, депутат зауважив, що такі наради мали б проводитися ще в 2014 році і, можливо, державі вдалося б уникнути загибелі багатьох українських військових.

- Мені б дуже хотілось, щоб ми спостерігали за такими нарадами ще в 2014 році, бо підстав для введення воєнного стану було достатньо. Але однією з причин, яка лунала на той час, була можливість втратити співпрацю з МВФ, співпрацю у межах гуманітарної воєнної допомоги. Сьогодні спостерігаємо, що цього не відбулось. Насправді, згідно внутрішніх документів МВФ, не забороняється співпраця з країнами, які мають воєнний стан, що і було підтверджено директором розпорядником МВФ Крістіною Лагард,- вважає політик.

Окрім того депутат вбачає, що країна могла б вчасно реагувати на всі зовнішні та внутрішні чинники, маючи чітко розроблену стратегію розвитку. Зокрема, елементами такої стратегії депутат бачить низку заходів держави на міжнародно-правовому, економічному, політичному планах, якісне втілення реформ, відповідність соціальних стандартів українців європейським нормам та запровадження інституту невідворотності покарання.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору