У Золотоноші постраждалим від буревію містянам виплатили понад 604 тис. грн.

23 серпня 2017, 08:25

Постраждалі від буревію люди не лишилися сам-на-сам зі бідою. 1 липня Черкащина опинилася в епіцентрі страшного стихійного лиха: центральною Україною пройшовся буревій. Чи не найбільше серед міст Черкаської області постраждала Золотоноша: травмовані діти, пошкоджені будівлі, будинки без дахів, повалені паркові зоні, деякі заклади освіти частково розвалені. Вже 2 липня міська влада прийняла рішення про компенсацію збитків для постраждалих від лиха. Про це повідомляє Черкаси Today, пише "Золотоноша".

Оперативно, на номер гарячої лінії міської ради, надходили заяви про пошкодження домоволодінь. Було зібрано більше 500 заяв від постраждалих, саме тому роботу розпочала комісія з надзвичайних ситуацій у складі представників управління ЖКГ, відділу надзвичайних ситуацій, економіки, архітектурного відділу. Представники влади побували у кожному домоволодінні, склавши акти огляду приміщень. Наразі владцями Золотоноші виплачено більш як 250 компенсацій на загальну суму 604 тисячі 530 гривень, виплати тривають і до сьогодні.

- Комісія з надзвичайних ситуацій була у нашому дворі вже за кілька днів після лиха. Представники міської влади обдивилися все, оцінили збитки. І вже за кілька днів поштар принесла компенсацію за зруйнований дах, - розповідає корінна жителька міста Олена Плічко.

Мешканка Золотоноші Людмила Федина, говорить, що якби не допомога міської ради, то сама б навряд впоралася, адже отримала чималу компенсацію під час негоди. Жінка зізнається, що статків на перекриття даху вона не мала, а тому допомога зі сторони органів місцевого самоврядування була дуже потрібною.

Директор ЗОШ № 5 Олександр Курило наголошує, що його навчальний заклад серед закладів освіти постраждав найбільше. Хоча ЗОШ № 6 та 1, дитячий заклад "Ялинка" залишилися без даху та огорож, однак міська влада компенсувала збитки на ремонт. Що стосується ЗОШ № 5, то варто зазначити, що жодних коштів з батьків адміністрація не збирала. Повністю перекритий дах спортивного залу та початкових класів на суму 95 тисяч гривень, розпочато відновлення зовнішнього туалету та прибудинкової господарчої споруди на суму 39 тисяч гривень, розпочато заміну покрівлі основної школи, заплановано частковий ремонт даху майстерні.

Вгору