У центрі Черкас поменшало на два кіоски, у яких торгували шаурмою (фото, відео)

12 червня 2014, 13:14

Ще два самовільно встановлені кіоски на розі вулиць Гоголя-Смілянська (напроти Центру дитячої та юнацької творчості) сьогодні примусово демонтувала міська влада Черкас. Нагадаємо, що у вівторок, 10 червня, з цього ж місця вже прибрано дві аналогічні тимчасові споруди, де всупереч санітарним нормам і правилам безпеки також здійснювалась нелегальна торгівля шаурмою та іншими стравами швидкого приготування.

Про це повідомляє прес-служба виконкому Черкаської міської ради.

– Усі ці кіоски є транспортними засобами. переобладнаними у торгівельні споруди. Це – так звані, автотрейлери, де, в буквальному розумінні цього слова, – з коліс продавали страви швидкого приготування сумнівної якості. Оскільки ні в одному з цих об’єктів не було передбачено ні рукомийника з проточною водою, ні санвузла. Тож невідомо, де працівники, які готували їжу на продаж безпосередньо на місці у автотрейлерах, – мили руки, і чи мили їх взагалі, куди ходили у туалет? Що досить актуально у літній період. Також особливого занепокоєння викликає той факт, що в усіх спорудах містились газові балони, які використовувались для приготування їжі. Тоді як автотрейлери стояли біля самісінького краю проїжджої частини вулиці Гоголя, що категорично заборонено правилами техніки безпеки, – наголосив начальник управління інспектування департаменту архітектури, містобудування та інспектування Черкаської міської ради Олександр Давиденко.

За його словами, крім зазначених порушень, щодо санітарних норм та техніки безпеки власники цих споруд ще й ігнорували довгий час приписи управління інспектування щодо незаконного розміщення своїх об’єктів на території міста.

– У жодному з цих кіосків не було взагалі ніяких документів на здійснення торгівельної діяльності, а також паспорту-прив’язки щодо розміщення відповідних об’єктів на території Черкас. Це й зрозуміло, оскільки на місці, які власники цих споруд обрали для здійснення своєї незаконної діяльності, Правилами розміщення тимчасових споруд у м. Черкаси взагалі не передбачено наявність таких об’єктів. Тут має бути зелена зона з облаштованими елементами благоустрою для комфорту черкащан, – зауважив Олександр Давиденко.

А також акцентував, що відповідну роботу з демонтажу самовільно встановлених об’єктів у Черкасах міська влада продовжуватиме й надалі. Це, зокрема, засвідчує кількість вже знесених нелегальних тимчасових споруд у нашому місті. Приміром, за останній рік було демонтовано вже більше 80 таких об’єктів. На черзі – решта.

Як повідомив Олександр Давиденко, серед перших тимчасових споруд, які найближчим часом будуть знесені – самовільно встановлені кіоски довкола Центрального ринку Черкас по вулицях Гоголя та Леніна. Тож порадив їх власникам до того часу прибрати свої об’єкти самостійно.

– Для них це вийде значно дешевше. Аніж якщо демонтаж кіосків здійснюватиметься примусово. У такому разі господарю, аби забрати свою споруду, доведеться сплатити витрати за роботи з демонтажу, транспортування та зберігання свого об’єкту на штрафмайданчику, а також штрафні санкції відповідно до статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, – повідомив Олександр Григорович.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору