У Тальному єврейська громада попросила владу забрати у неї землю

20 лютого 2017, 18:03

Єврейська громада Тального ліквідовується як громадська організація. На сесії міської ради депутати проголосували, щоб вилучити у неї земельну ділянку, пишуть Вісті Черкащини.

"Кажуть, що ми маємо прибуток від членських внесків, тому потрібно щомісяця здавати звіт у податкову, – бідкається голова єврейської громади Валентина Тітлер. – У нас невелика, але дружна громада. Членські внески сплачуємо хто скільки зможе. Ці гроші даємо людям, щоб викосили біля могил розстріляних євреїв. Поки за нами числиться майно, ми не можемо ліквідувати юридичну особу. Тому звернулися до міської ради з проханням вилучити у нас земельну ділянку площею 27 метрів квадратних, на якій розташована каплиця".

За оренду землі євреї щороку справно платили до міського бюджету 80 гривень в рік. Зараз змінилися вимоги.

"На каплицю нема документів на право власності. Тому виконком міської ради має вирішити приймати її до комунальної власності, чи ні, – каже начальник відділу земельних ресурсів Галина Марченко. – Будемо вирішувати, що взагалі робити із цим об’єктом в подальшому. Зараз ми припинили договір оренди на земельну ділянку і вилучили її".

Зауважимо, єврейська громада як громадська організація проіснувала у Тальному майже 20 років. Тепер вони будуть робити ту ж роботу, що й робили, але без зайвого бюрократизму.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору