У справі жахливої ДТП у Черкасах з’явилися нові подробиці

15 травня 2019, 17:55

Карцер. Фото тематичне

Справа по обвинуваченню Станіслава Вієру у вчиненні смертельної ДТП в середмісті Черкас вже четвертий рік розглядається в Соснівському районному суді. Сьогодні у цій справі мало відбутися чергове засідання. Втім, його довелося перенести через відсутність вільних приміщень для його проведення. Журналісту "Про все" вдалось поспілкуватися із адвокатом Вієру, який розповів про перебіг справи та про стан свого підзахисного, який декілька місяців тому вчинив спробу самогубства, перебуваючи в СІЗО.  

На фото: адвокат Юрій Побиванець

Захисник обвинуваченого, член черкаської колегії адвокатів Юрій Побиванець розповів, що він здійснює захист Станіслава Вієру вже протягом трьох останніх років, і нині сторона захисту намагається переглянути вирок суду першої інстанції за нововиявленими обставинами, оскільки вважає, що для цього є всі підстави. А свідки стверджують про невинуватість його підзахисного.

- У цій справі у 2016-му році винесено вирок Соснівським районним судом, який розглядав справу в спрощеному порядку. Мій підзахисний на той час перебував у шоковому стані, не міг сам писати тощо, і за певних обставин він визнав свою вину. Згодом батьки Вієру дали оголошення в пресі про пошук свідків тієї ДТП і вони знайшлися. За їх свідченнями, мій підзахисний їхав на зелене світло світлофору. З цього виходить, що факти, вказані в обвинувальному акті, можуть бути перекрученими, - повідомив адвокат. - Зараз так склалося, що ми не можемо допитати в суді цих свідків, оскільки судді не бажають цього робити. Наші свідки готові свідчити,  але, на жаль, нічого не відбувається.

Фото наслідків ДТП, у спричиненні якої звинувачують Вієру

На думку сторони захисту, із урахуванням нових обставин по справі, суд повинен зменшити Вієру термін позбавлення волі.

- Мій підзахисний в суді першої інстанції повністю визнав свою вину і частково відшкодував потерпілій стороні заподіяну матеріальну шкоду. Оскільки Верховним судом України зі справи було видалено формулювання про перебування Вієру на момент скоєння ДТП в стані сп’яніння, ми вважаємо, що покарання має бути зменшено до семи років позбавлення волі, - переконаний Юрій Побиванець. - Якщо зважати і на дію «Закону Савченко», то Вієру вже відсидів в ув’язненні близько 4,5 років. Чи врахує це суд наразі мені невідомо.

Скріншот із відео, оприлюдненого Станіславом Вієрою

Юрій Володимирович також розповів про випадок, коли його підзахисний, протестуючи проти дій суду, порізав собі руки та шию лезом для гоління, опублікувавши відео спроби самогубства на своїй сторінці у Фейсбук. Зі слів адвоката, Вієру такими своїми діями намагався привернути увагу громадськості заради того, щоб його справу розглядали об'єктивно.

- Це відбулося на початку березня. Після того, як Вієру вчинив акт самоушкодження, на нього наклали дисциплінарне стягнення та поміщено на 10 діб в умови карцеру. Зараз його повернули до звичайної камери СІЗО. Після того, як він вчинив такий акт, який на мою думку, є доведенням до самогубства, слідчими підрозділами було відкрито кримінальне провадження. Втім, на даний час будь яких активних слідчих дій із цього приводу не проводиться.

У коментарі "Про все" прес-секретар Соснівського районного суду м. Черкаси Інна Попова пояснила причину перенесення сьогоднішнього засідання та спростувала заяви сторони захисту щодо відмови судді слухати свідків, які бажають повідомити про невинуватість Вієру.

- Засідання не відбулося у зв'язку з тим, що в суді були відсутні вільні зали судових засідань. В цей час відбувався розгляд інших кримінальних проваджень і через це слухання справи було перенесено, - повідомила пані Попова. - З моменту надходження відповідної заяви розгляд цієї справи ще жодного разу не проводився з різних причин. Суддя у справі ще не мав можливості розпочати розгляд заяви.  В такому випадку про якесь затягування справи чи відмову слухання свідків не може йти і мови.

Попередньо, наступне засідання у цій справі перенесено на 11:30 годин 23-го травня.

Нагадаємо, 4-го жовтня 2015 року у Черкасах на перехресті вулиць Грушевського та Благовісної автомобіль під керівництвом Станіслава Вієру спричинив трагічну ДТП, в якій постраждало 11 осіб, троє з яких загинуло. Сам винуватець ДТП зник з місця пригоди і його розшукували правоохоронці, які вже 9-го жовтня затримали підозрюваного,  коли останній переховувався у свого знайомого. За вчинене чоловіку світить позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.

Поділитись

Коментарі

Вгору