У Смілі розгорівся бюджетний скандал

09 липня 2014, 13:20

Справжній скандал розгорівся у Смілі. Колишній член виконавчого комітету на громадських засадах Галина Жемелко запевняє: міська влада нераціонально витрачає бюджетні кошти. У цьому вона бачить корупційні схеми. Власне у процесі викриття цих схем між жінкою та представниками міської ради трапилося непорозуміння. Деякі депутати стверджують: Галина Жемелко послала їх на три літери, через що вони образилися та виключили її з міськвиконкому. Галина ж запевняє: у такий спосіб їй намагаються закрити рот, інформує vechirka.net.

Депутати вивели Галину Жемелко зі складу виконавчого комітету. Кажуть, що в такий спосіб відреагували на її пропозицію піти на три літери. Скандал розгорівся після участі жінки у прямому ефірі на місцевому телебаченні "СмілаТV", де вона запевняла громаду, що міська влада безпідставно виділяє кошти на закупівлю деяких робіт.

– Мене здивувала ініціатива нашої мерії обгородити парк парканом загальною вартістю близько 700 тисяч гривень. Скажіть, навіщо узагалі обгороджувати парк? А коли вже й виникла така ідея, то давайте робити це прозоро, – розповідає секрети бюджетної кухні Сміли Галина Жемелко. – У квітні я звернулася до прокуратури, бо огорожа мала менше метрів, ніж було оплачено, не було воріт та хвірток, і вона не була пофарбована. За фактом мого звернення було порушене кримінальне провадження. Про все це я розповіла у прямому ефірі "СмілаТV". Пояснення і документи своїх звинувачень надала у депутатські комісії. Однак на сесії міськради за моє виключення із членів міськвиконкому проголосували 24 депутати. Переконана, у такий спосіб вони намагалися закрити мені рот.

Зі слів жінки, торік Сміла витратила на утримання парку 1 млн грн, цьогоріч на цей же парк місто виділило 800 тисяч гривень. Колишній член виконкому запевняє, що торік акти виконаних робіт на будівництво 556-метрової огорожі довкола парку були підписані у листопаді, тоді ж була зроблена й проплата. Тобто, по суті, акти підписали завчасно, бо будівництво огорожі не завершене й досі. На її думку, міська влада навмисне закуповує роботи та послуги на суми буквально на кількасот гривень менші, ніж потрібні за законодавством, щоб не проводити тендери.

Тим часом секретар Смілянської міської ради Ярослав Березань стверджує, місто просто не має ресурсу, щоб на утримання одного парку виділяти такі гроші, адже річний бюджет розвитку Сміли усього становить 4 млн грн. Щоправда, посадовець зізнається: огорожу ставили без тендера, бо сума менша. У смілянській мерії переконують: якби корупція мала місце, то міськрайонна прокуратура, яка два місяці веде слідство, уже б комусь оголосила підозру.

– Не маючи підстав, Галина Жемелко звинуватила посадовців у корупції. На спільному засіданні депутатської комісії та міськвиконкому, коли у неї завершилися аргументи, вона послала присутніх на три літери. Депутати образилися та виключили її з виконкому. Я розумію, що це може мати вигляд помсти, але це не так, – пояснює секретар міськради м.Сміла.

Ярослав Березань запевняє, що як представник колишньої опозиції він зацікавлений у тому, щоб викрити корупційні схеми попередників-регіоналів. Міська рада підтримала запит секретаря до МВС, прокуратури з проханням перевірити правдивість заяв Галини Жемелко стосовно корупційних дій влади.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору