У селі на Черкащині школярам безкоштовно даватимуть молоко

08 лютого 2018, 06:51

З березня й до кінця цього навчального року учні початкових класів Свидівоцької ЗОШ щодня питимуть безплатне молоко. Кошти на цю потребу вже затвердили депутати під час ухвалення бюджету на 2018 рік, розповідають Сільські обрії.

За словами сільського голови Світлани Вовк, цей пілотний проект вона виношувала зо три останні роки. Слідкувала за останніми тенденціями в Європі, де зараз повертається «мода на молоко». Кілька шкіл, в яких застосовують подібну практику, вже з’явилось і на Західній Україні. Приділити ж увагу цьому питанню стимулює загальне погіршення стану здоров’я української малечі. Сколіоз, який раніше мали одиниці дітей, зараз набуває все більшого поширення. Причина – тотальний дефіцит кальцію в раціоні сучасної дитини.

- Поки що ми спрямували до районного бюджету, з якого здійснєються фінансування закладу освіти субвенцію у розмірі 12,5 тис. грн Подивимось, як діти питимуть молоко. Якщо добре, додамо кошти, аби продовжити цей проект у наступному навчальному році. Окрім того, у планах розглядаємо варіант, щоб принаймні двічі на тиждень безплатно молоко пили всі учні нашої школи,- розповідає Світлана Миколаївна.

Коли місцеві владці впритул підійшли до втілення задуманого, дізнались, наприклад, що відповідно до норм, ухвалених Кабміном, одному школяру не можна давати більше 100 грамів молока на день. Це здивувало. Адже в дитячому садочку, для порівняння, норма для однієї дитини – 350-400 грам. Хотіли б брати молоко в фермерському господарстві, яке функціонує на території нашого села. Відповідно до законодавчих норм, цього не можна робити.

Вгору