У мерії розповіли, чому деякі маршрутки і досі перевозять пасажирів за «старою» ціною

07 липня 2014, 15:54

 

Від сьогодні вартість проїзду у черкаських маршрутках становить 3 гривні. Відповідне рішення – після проходження процедури аналізу регуляторного акту та громадського обговорення – прийняв минулого тижня виконавчий комітет Черкаської міської ради.

Проте приємною несподіванкою для декого з черкасців стало те, що окремі маршрутні автобуси: як-то №30, 24, 9, 21 та 36 продовжують надавати послуги з перевезення пасажирів за звичною до підняття ціною. А саме: 2,5, а то й взагалі – 2 гривні.

Головний спеціаліст управління транспорту департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради Віталій Москаленко пояснює такі відмінності як вимушеними обставинами, так і механізмами конкурентної боротьби за пасажира між перевізниками.

Зокрема, Віталій Сергійович розповів, що колишня вартість проїзду – по 2,5 гривні в автобусах №30,24, а також частини 9 маршруту пов’язана з тим, що перевізник ТОВ «Авто-тюл» не встиг зареєструвати у податковій інспекції квитки з новою ціною на пасажирські перевезення.

– Орієнтовно, вже за тиждень це питання, думаю, буде вирішено. І перевезення пасажирів на вказаних маршрутах коштуватиме три гривні, – відзначив Віталій Москаленко.

Тоді як вартість проїзду по 2 гривні, за яким курсують частково по місту маршрутки №21 – власник ПАТ «Автотранс», а також великогабаритні автобуси №36 – ТОВ «Авто-тюл», викликані конкуренцією на ринку міських громадських перевезень у Черкасах.

– На мій погляд, якщо ці перевізники мають можливість перевозити пасажирів, не погіршуючи якість обслуговування, по такій ціні, то це у будь-якому разі схвально сприйматимуть черкасці та гості нашого міста, – розповів Віталій Сергійович.

А також додав, що з відповідним роз’ясненням міська рада звернулась до Антимонопольного комітету України у Черкаській області. Проте жодної відповіді від них досі так і не надійшло.

Разом з тим, Віталій Москаленко пояснив, що підняттю тарифів у Черкасах передувала тривала робота щодо проведення аналізу регуляторного акта та ґрунтовних економічних розрахунків з моніторингом аналогічної ситуації в інших міста нашої держави.

– При порівнянні міст України, де приблизно однакова, як і в Черкасах, чисельність населення та протяжність вулиць, виявилось, що у них зараз середня вартість проїзду сягає теж близько трьох гривень, – повідомив Віталій Сергійович.

За його словами, у Черкасах на сьогодні здійснюють пасажирські перевезення на маршрутних автобусах 14 перевізників, у яких загальна кількість одиниць транспорту сягає 270 автобусів.

За інформацією прес-служби виконкому Черкаської міської ради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору