Одарич пропонує незадоволеним представникам громадськості стати членом виконкому без права голосу

07 липня 2014, 15:41

Міський голова Черкас Сергій Одарич каже, що підписав меморандум про співпрацю з Координаційною радою сил Майдану Черкащини, однак саме громадські організації відповились підписувати документ через відмову очільника міста дати громадськості сім посад у виконкомі. Одарич зазначає, що можна владнати цю ситуацію, надавши усім бажаючим статус "члена виконкому з дорадчим голосом.

Про це мер повідомив у Facebook.

"По-перше, в ЗМІ останніми днями розміщується не зовсім коректна інформація, ніби міський голова відмовився підписати Меморандум про співпрацю із громадськими організаціями. Це - неправда. Міський голова підписав. Але із понад двох десятків пунктів громадськість не влаштувало представництво у виконкомі в кількості 2-3 осіб. Вони наполягали на 7-ми. І відмовились підписувати.

По-друге, навіть якщо дати громадськості 7 посад, то що робити з іншою громадськістю? Заявок вже 15. І продовжують надходити...

Бачу вихід із цієї ситуації:

1. Усім бажаючим громадським об'єднанням надається статус "члена виконкому з дорадчим голосом". Таку практику ми вперше застосували ще в 2008 році. Тобто, такий представник отримує заздалегідь всі проекти рішень з усіма супутніми матеріалами, має можливість розібратися з документами, присутній на засіданні і гарантовано має можливість виступу з кожного питання, яке його цікавить. Єдине - не може голосувати.

Вважаю, такий підхід зможе задовільнити всіх громадських активістів, забезпечить вплив на прийняття рішення і контроль за діяльністю МВК.

2. Всі бажаючі громадські об'єднання формують громадську раду. Рада розглядає будь-які питання життя міста. Рішення ради є обов'язковими до розгляду міською радою, виконкомом та міським головою.

Сподіваюсь, що любов до міста переможе амбіції окремих людей отримати посади. І громадськість включиться в процес розвитку міста, а не розподілу посад.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору