У Каневі презентують “вишитих” Шевченків

22 березня 2017, 11:11

У п’ятницю, 24 березня в Канівському музеї народно-декоративного мистецтва відбудеться презентація унікального культурно-мистецького проекту «Образ і слово Кобзаря у вишивці». Захід розпочнеться о 13-00 год. Про це інформує "Дзвін" із посиланням на Канівську міську раду.

Започаткували проект з нагоди відзначення 203-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря 9 березня у Полтаві.

Проект передбачає створення унікальної виставки із вишитих портретів і афоризмів Тараса Шевченка, які зібрав і переклав на вишивку великий майстер народної творчості Григорій Кисіль.

Ця ідея згуртувала близько 70 майстрів з різних куточків Полтавщини і Канева, які протягом року мають вишити 70 робіт. З Канева до проекту долучиться сім мисткинь: Віра Носенко, Валентина Учень, Оксана Золотницька, Валентина Нікітенко, Наталія Капустян, Людмила Ярошенко і навіть чоловік Василь Ярошенко.

Дочка Григорія Кисіля Ірина вишиє для виставки й портер самого майстра, автора, розробника схем, заслуженого майстра народної творчості України Григорія Кисіля.

Вишитий альбом буде представлений на виставках в різних куточках України, а кінцевим пунктом маршруту експозиції буде Канів – музей Тараса Шевченка.

Вгору