У Громадській раді при ОДА запевняють, що розколу в них немає

02 липня 2014, 17:41

26 червня громадська рада при Черкаській ОДА та облраді більшістю голосів обрала керівні органи – голову та заступників. Поки новообране керівництво напрацьовувало установчі документи, сайт ОДА у вихідний день, 30 червня, інформував про нібито розкол у громадській раді.

Про це йдеться на сайті Громадської ради при Черкаській ОДА.

Прикметно, що інформацію про розкол ради коментує псевдочлен ГР, яка не ввійшла до складу ради через однин з найменших рівнів підтримки своїх колег по громадському сектору. Вона набрала всього 5 голосів із 86 можливих. Також на владному сайті подані коментарі радника голови ОДА Юрія Піднебесного, який претендував на голову громадської ради, однак його кандидатуру підтримало лише 3 члени ради із 36.

Сам голова ОДА Юрій Ткаченко 1 липня коментує статтю на підконтрольному йому сайті необхідністю включення до громадської ради представників з кожного району, щоб мати змогу враховувати їх думки.

«ГР на етапі створення мала рівні умови долучити до свого складу представників всіх міст та районів, пройшовши однакову для всіх законно визначену процедуру». Яскравим прикладом цього є обрання мене до складу громади, як представника з Канівської громадської організації та обрання представників з Золотоноші», - апелював йому член громади Яків Прогнімак з фонду розвитку «Шевченків край».

Проте на засідання установчих зборів та на перше засідання ГР прийшли особи, які наполягали, що вони є делегованими представниками громадських рад з районів. Самопроголошенці вимагали свого включення до складу ГР без конкурсу, що передбачений постановою КМУ № 996. Вони пояснювали, що нібито отримували офіційне запрошення з ОДА, в якому їм обіцяли поза конкурсне членство в ГР та право голосу. Присутній на засіданні уповноважений ОДА щодо створенням ГР радник голови ОДА Юрій Піднебесний, відмовився від причетності до запрошення не членів ради. Разом з тим наполягав на задоволенні вимог самозваних кандидатів у члени ГР.

Разом з тим з’ясувалося, що громради обрані лише в 4 районах Черкаської області. В інших вони перебувають на стадії переобрання. Пояснити логічну причину звідки взялися делегати десятка нібито районних рад ніхто з присутніх не зміг.

«Самозвані делегати не пред’явили жодного документу, який підтверджував їх делегування чи бодай відношення до інститутів громадянського суспільства – зауважує головуючий засідання Сергій Слинько. – Вони вели себе галасливо, неодноразово захоплювали мікрофон, погрожували судом… А в момент виставлення на голосування питання про можливість їх участі у роботі ГР, демонстративно покинули залу засідань. За ними вийшов і радник голови ОДА Піднебесний. Такі їхні дії на мою думку могли говорити виключно про бажання дестабілізувати роботу незалежного до влади складу ГР».

Член ради Таїсія Плахута теж обурюється діями радника голови ОДА, який ввійшов до складу громради представником від релігійної організації.

«Допомогти створити Громадську раду делегували Юрія Піднебесного, який створив нам купу проблем. Спочатку ставить на голосування включення організації без документів, потім запрошує представників районів, обіцяючи домовитися за їх членство та право голосу, хоча згідно Постанови 996 це неможливо.

Ініціатор створення ГР, голова ОДА Юрій Ткаченко виправдовує ситуацію, що постанова КМУ № 996 була уже неодноразово порушена, тому не бачить перешкод порушувати її далі. Для прикладу наводить, що постанова нібито обмежує участь у ГР представників організацій, які зареєстровані менш як п’ять років тому. На протиріччя: до нинішнього складу ГР ввійшли організації, які виникли під час революції гідності.

Як виявилося, ця інформація не відповідає дійсності і подібних обмежень у постанові не має. До того ж на етапі створення ГР всю процедуру постійно контролював юрист ОДА. Правник був делегований ОДА до роботи ініціативної групи по створенню ГР та інспектував законність процесу на установчих зборах. Жодних порушень тоді він не зафіксував.

Член громради Максим Михлик коментує ситуацію в мережі «Фейсбук»: «це не розкол. Це намагання керівництва ОДА котролювати ГР через свої ГО. Сумно і бридко. Якщо не прозріють, то краще новій ГР саморозпуститись і нехай собі створюють карманний орган і тішаться...»

Заступник голови громадської ради з питань взаємодії з обласною радою, Сергій Гончар, у "Фесйсбуці" теж гостро реагує на ситуацію:

«Поки що кроки зі сторони ОДА синхронні з аналогічними діями Тулуба. Спочатку думав - не навчились. Зараз впевнений - по іншому не можуть. Совковість мозку не лікується. Гидко зараз спостерігати за совковими діями з боку ОДА. А сподівання були... !

Перший заступник голови ГР Сергій Слинько, все ж наголошує на готовності ції законно сформованої громадської ради працювати і долучати до прийняття рішень всі зацікавлені інститути громадського суспільства по профільних напрямках.

«Як тільки відповідні документи будуть затверджені ГР, ОДА та облрадою, кожна зацікавлена неурядова організація та ініціативна група, зможе бути залучена до прийняття рішень ГР. Про це інформуватиме громрада на своєму офіційному інтернет-ресурсі – grckua.blogspot.com. Якщо ні – висновки очевидні».

Поділитись

Коментарі

Вгору