Обласна громадська рада розкололась

01 липня 2014, 09:20

Нещодавно на першому засіданні обласної громадської ради при ОДА обрали керівний склад. Проте, деякі представники громадських організацій, які не увійшли до складу ради, готові оскаржувати це у суді. Причиною цьому стало те, що певні громадські організації, які делегували своїх членів у раду, не були офіційно зареєстровані. Крім того, активісти районів ініціюють створення обласної громадської ради іншого складу. Тому наразі юристи ОДА вивчають легітимність обрання складу громадської ради.

Координатор ініціативної групи ГР Юрій Піднебесний повідомив, що після проведення установчих зборів 20 червня від громадських організацій було багато нарікань, мовляв серед претендентів на членство у раді існувало черкаське «лоббі», яке підтримало «своїх». Натомість, делегованих від громадських рад представників районів, включено не було. Під час першого засідання ситуація загострилась і між членами ради відбувся розкол. А саме, представників районів обурило те, що їм не дали права голосу, відсутність положення громадської ради і регламенту.

- Оскільки це обласна громадська рада, повинні враховуватись інтереси районів, тому ми повинні мати право першочергового голосу, - пояснює член ГР від громадської організації «Народна довіра Черкащини» Олена Фюдр. – Склалось враження, що люди не розуміють мети свого знаходження тут – вони прийшли сюди вирішувати свої питання та контролювати органи влади, хоча насправді функція цього утворення консультативно-дорадча.

За словами Олени, якщо цей склад ради заявить про своє існування, вона буде першою, хто оскаржить це у суді, адже організації, які делегують у раду людей повинні бути зареєстровані та функціонувати не менше чотирьох років. Серед тих, кого проігнорували є фахові юристи, економісти та аграрії. Ці люди зініціювали створення робочої групи, яка працюватиме над розробкою положення, регламенту, а також над новим складом громадської ради при ОДА. На початок липня було призначено перші установчі збори.

Керівник «Академії стратегічних досліджень», громадський діяч Сергій Пасічник прогнозує, що за таких умов рада цієї каденції буде такою ж бездієвою як і попередня.

- Попередня каденція ради була також переважно із представників Черкас. Якщо не будуть враховані інтереси районів, не змінені методі формування складу ради, ми знову отримаємо такий же бездієвий громадський орган, який існував попередні чотири роки, - зазначає Сергій Леонідович.

Поділитись

Коментарі

Вгору