У громаді на Черкащині приймають документи для виготовлення біометричних паспортів та ІD-карток

21 січня 2018, 20:28

У Білозірській об’єднаній територіальній громаді почали приймати документи для виготовлення ІD-карток та біометричних закордонних паспортів. У місцевому ЦНАПі ці послуги будуть доступні із 1 лютого, однак талони для електронної черги вже почали видавати, пише "Інфоміст".

Ціни на документи не відрязнятимуться від інших пунктів, так само є можливість виготовлення  термінових паспортів.

– На сьогодні кожна дитина 14 років повинна мати ІD-картку, білозірчанам тепер не треба за цими документами їхати в Черкаси. У громаді проживає більше 10 тисяч людей, тому ці зручності просто необхідні. Запрошуємо отримувати біометричні закордонні паспорти і мешканців із інших міст, – розповідає голова громади Володимир Міцук.

Кошти на облаштування такого місця та закупівлю відповідного обладнання, а саме 100 тис грн, спрямували із ДФРР, 20% суми виділила сама громада. Ще 140 тис грн витратили на канал зв’язку, який надала українська спеціальна система.

Як відзначила керівник ЦНАПу Олена Яжемчук, на станції оформлення паспортів працюватимуть 2 фахівця.

ІD-картки можуть отримувати лише місцеві жителі, тоді як за біометрикою можуть стати в чергу навіть громадяни інших областей.

Подякував команді Білозірської ОТГ за впровадження таких прогресивних новвацій заступник голови Черкаської ОДА Ярослав Березань:

– У вас є і ідеї, і команда, це рідкісне поєднання. Ваша громада, як завжди, перша демонструє позитивний приклад впровадження інновацій.

Зауважимо, що попит на біометричні закордонні паспорти зріс через запровадження безвізового режиму із країнами Європейського Союзу із 11 червня 2017 року. За півроку з початку дії безвізового режиму з країнами ЄС співробітники Держприкордонслужби України оформили 355 тисяч громадян України, які скористалися перевагами спрощеної системи. В рамках безвізу найбільше українці прямували через кордон з Польщею та Румунією – майже 90 тисяч та 65 тисяч осіб відповідно.

Тоді як на Черкащині протягом 2017 року, за даними Управління ДМС України в Черкаській області, видано 76 767 паспортів громадян України для виїзду за кордон, звернулися до установи з приводу оформлення – 98 883 черкащан. За минулий рік на Черкащині власниками паспортів громадян України у формі ID-карток стали 30 665 черкащан, 7 190 з яких є жителями міста Черкаси, а подали заяви на оформлення паспорта нового зразка − 33 028 жителів області.

Нагадуємо, що у підрозділах міграційної служби Черкаської області діє електронна черга, записатися до якої можна безпосередньо в підрозділі міграційної служби через термінал та онлайн-сервіс "Електронна черга" (https://dmsu.gov.ua/services/online.html) на сайті Державної міграційної служби України.

Тетяна сказав:

Картки це здорово, але краще б зараз млниторили ситуцію на автошляхах яку спричинила негода, знеструмлення населених пунктів та відсутністю води. Ганьба керівникам які прямуючи до євростандартів переступають такі звичні людські проблеми, залишаючи їх сам на сам .

Вгору