У гідрометцентрі розповіли, яку погоду черкащанам очікувати найближчим часом

13 травня 2019, 13:37

У гідрометцентрі розповіли, яку погоду очікувати найближчим часом

Чергування атмосферних фронтів та областей підвищеного атмосферного тиску обумовило нестійку погоду початку травня. По всій області пройшли дощі різної інтенсивності і лише у південно-західних районах суттєвих опадів не було.

Температурний режим виявився найбільш холодним після 2016 року. При цьому, за останні 30 років спостережень найбільш теплий початок травня був у 2018 році, коли середньодобова температура була 19-21°, що на 6-7° вище норми, і більше відповідала середині липня.

Фронтальні розділи, що зараз кружляють над центральною Україною і загострюються в денні години за рахунок конвективних процесів, продовжують утримувати нестійку погоду у нашому регіоні.

За прогнозом, вже сьогодні по обіді очікуємо грози. У вівторок теж збережеться нестійка погода, проте буде тепло +20+25º. Ночі ще прохолодні – 8-10º, що негативно впливає на ріст та розвиток теплолюбних культур, які вже висадили. Такі «стрибки» тепла та холоду, значні температурні контрасти почастішали в останні 10 років
У кінці тижня циклон з Балкан організує на Черкащині чергову порцію значних дощів, після чого температурний фон знизиться на 2-5º.

За інформацією прес-служби Черкаського обласного гідрометцентру 

Читайте також: На ринках Черкас в овочах виявили перевищення норм вмісту нітратів.

 

Коментарі

Вгору