У двох районах Черкащини на землі виявили невідому сіру речовину (фото)

25 грудня 2020, 11:03

У Городищенському та Звенигородському районі на земельних ділянках виявили невідому суміш сірого кольору. Збитки завдані земельним ресурсам склали понад 4 мільйона гривень.

Про це інформує еколог Олександр Позняков.

- Дуже часто ми вимушені фіксувати факти неналежного поводження з відходами, як суб’єктами господарювання, так і громадянами! На жаль, є у нас люди, які показують негативне ставлення як до природи, так і до себе! - зазначив еколог.

Так, реагуючи на звернення громадян щодо завезення відходів на територію колишнього Городищенського цукрорафінадного заводу, на місце події виїхали спеціалісти Черкаського Управління Держекоінспекції Центрального округу. У ході обстеження вони виявили, що на трьох земельних ділянках знаходиться невідома суміш сірого кольору. Відділ інструментально-лабораторного контролю Інспекції відібрав проби ґрунту, здійснив заміри та склав акт відбору проб.

Як результат, розрахунок розміру завданої державі шкоди внаслідок засмічення земельної ділянки становить 3 922 695 млн грн, а розрахунок розміру завданої державі шкоди внаслідок забруднення земельної ділянки становить 389 363,8 тис грн.

Також ідентичну ситуацію зафіксували за розглядом звернення стурбованих громадян, щодо розміщення відходів картонної фабрики місцевим фермером Лисяним Ю.П. на території села Водяники Звенигородського району. Держекоінспекторами у присутності начальника відділу земельних ресурсів ЖКГ та благоустрою Водяницької об’єднаної територіальної громади проведено обстеження чотирьох земельних ділянок, які знаходяться у комунальній власності Водяницької ОТГ.

За результатами встановлено, що вказані земельні ділянки засипані невідомою сумішшю сірого кольору, глибиною 2 метра та вкриті зверху шаром землі. Відділом інструментально-лабораторного контролю Інспекції відібрані проби ґрунту та здійснені заміри, складений акт відбору проб.

Крім того, проведено розрахунки розміру завданої державі шкоди, заподіяної внаслідок засмічення земельних ділянок, яка становить 366 505 тис грн.

Державною екологічною інспекцією Центрального округу підготовлено та направлено матеріали до Звенигородського та Городищенського відділів поліції ГУНП в Черкаській області для приєднання до матеріалів досудового розслідування у кримінальному провадженні порушеному за фактом забруднення та засмічення землі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору