У Дніпро випустили 10 тонн товстолоба (відео)

18 жовтня 2019, 09:00

10 тонн товстолоба випустили сьогодні у Дніпро. Річку зарибили у районі вантажного порту в Черкасах.

Про це розповів заступник начальника черкаського рибоохоронного патруля Андрій Тичков. З його слів, кошти на мальків товстолоба спрямували промислові рибалки. Чому обрали цей вид риби та чи планують ще проводити такі акції - дивіться у сюжеті "Суспільного".

Об 11-й у вантажний порт Черкас привозять першу партію зарибку. У резервуарах цієї вантажівки 5 тонн малька товстолоба. У Дніпро його випускають через спеціальні рукави. Їх притримують рибалки, аби не травмувати мальків.

«Добра риба, бистро росте, і в великих обсягах».

За кілька хвилин риба потрапляє у водойму.

«Бачте, є різні екземпляри маленькі, приблизно 200 грамів, півкілограма, і потрібно їй три-чотири роки, щоб вона досягла достатній розмірів, для того, щоб її можна було виловлювати».

Звідси риба за кілька днів потрапить у Кременчуцьке водосховище. Перед тим, як попливе на глибину, має адаптуватися у порту, - розповідає Олег Бибик.

«Це місце хороше тим, що воно знаходиться поблизу форватора і риба може вільно вийти на глибину і розповсюдитися по всьому водосховищу».

Цей вид риби обрали, бо вона добре бореться зі цвітінням води, - розповідає промисловий рибалка Василь Надточій.

«Теж зариблюємо… щоб водосховище збільшувалося у тоннажі. Риба єсть, тіки треба віднестися до неї по-божескі, по-людськи. Не злоупотребляти, не використовувати ті знаряддя вилову, які не потрібні».

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору