У Чигирині презентують проєкт “Богдан Хмельницький. (Не)розказана історія”

07 листопада 2023, 13:17

10 листопада о 13.00 год. в музеї Богдана Хмельницького, що в Чигирині, відбудеться презентація проєкту «Богдан Хмельницький. (Не)розказана історія», пише Козацький край.

Проєкт присвячений часу та особі гетьмана Хмельницького – засновника Української козацької держави.

Під час заходу презентують інтерактивний музейний простір з використанням сучасних технологій – сенсорних кіосків та мультимедійної книги, які доповнюють наявну експозицію презентаційними матеріалами, фото та відео про Українську козацьку державу, її столицю – Чигирин, гетьмана Хмельницького.

За допомогою мультимедійної книги в музеї представлять рукописне Євангеліє 1651 року зі Свято-Михайлівської церкви в с. Суботів – унікальну пам’ятку сакрального мистецтва Правобережної України середини XVII ст.

Це дозволить у доступній формі візуалізувати інформацію про Українську козацьку державу, її вплив на хід європейської історії, розкрити образ гетьмана Богдана Хмельницького, позбавивши від стереотипів, нав’язаних імперською ідеологією, зробити музей сучасним і цікавим для відвідувачів.

Проєкт реалізується Благодійним фондом соціального розвитку НІКЗ «Чигирин» в партнерстві з Національним історико-культурним заповідником «Чигирин» в рамках програми «Культурна спадщина» за підтримки Українського культурного фонду.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору