Ухилення від сплати 120 млн грн податків: на Черкащині співробітники відомого заводу перешкоджають детективам проводити обшуки

07 листопада 2023, 13:58

В рамках кримінального провадження на підставі ухвали суду детективи Бюро економічної безпеки наразі проводять обшуки в кількох регіонах України. Водночас на складах у Черкаській області співробітники заводу за вказівкою керівництва перекрили доступ детективів до складських приміщень та заявляють про намір організувати мітинг.

Раніше слідство встановило, що власник заводу з виробництва алкоголю також володіє компанією з його продажу.

Службові особи цих компаній впродовж 2021-2023 років організували схему ухилення від сплати податків. Зокрема, компанія з продажу алкоголю закуповувала не лише алкоголь «власних» брендів, а й продукцію інших виробників.

Надалі, за документами, цей алкоголь реалізовувався пов’язаній компанії-виробнику. Він, нібито, зберігав його на складах. Орієнтовна вартість таких залишків складає 1 млрд грн.

Однак, за результатами вже проведених оглядів у складських приміщеннях, зазначених службовими особами заводу у документах, ці товарні залишки відсутні. Це свідчить про несплату ПДВ, податку на прибуток та акцизного податку.

За попередніми даними, орієнтовний обсяг збитків завданих державному бюджету впродовж трьох років складає понад 120 млн грн.

Окрім відсутності задекларованих залишків, на кількох складах у Черкаській області виявлена продукція невідомого походження. Співробітники складу відмовляються надати слідчим документи, які б підтверджували її придбання у законний спосіб. Відповідно до ухвали суду, детективи мають провести вилучення цієї продукції. Однак доступ до складів перекрито вантажівками.

За інформацією пресслужби Бюро економічної безпеки України

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору