У Чорнобаї рятують рибу від задухи бензопилками та мотопомпами

31 січня 2017, 15:07

1485764742_dsc02592Уже кілька тижнів на річці Ірклій у Чорнобаї багатолюдно. Однак рибалки виходять на лід не виловлювати рибу, а навпаки - рятувати. Кажуть, цьогоріч мешканцям водойми особливо непереливки. Через товстий шар криги кисню у воду не пробитися. А в деяких частинах річки його рівень критично знижений, пише Нова Доба.

За словами голови громадського об’єднання рибалок-любителів «Відродження» Віталія Труша, риба задихається, адже льодовий шар дуже товстий:

− Потрібно, аби рибалки-аматори, які ловлять рибу взимку, не лінувалися. Пробурювали ополонки і ставили в них очерет. Це найпростіше знаряддя, яке дозволяє рибі дихати хоча б частково.

Чоловіки б’ють лунки, щоб дати доступ кисню у водойму. Найпроблемнішою є ділянка річки від центру селища до Ходаківки. Озброївшись бензопилками та льодобурами, рибалки прорубують ополонки, розміром 2-3 метри, витягують брили криги, аби дістатися води. Понад тиждень 3 мотопомпи здійснюють аерацію води для збагачення киснем шляхом її прокачки під тиском з лунки в лунку. Крім цього, ріжуть сухий очерет на березі та встановлюють снопи з нього у лунки, щоб риба мала чим дихати.

Аби убезпечити риб, місцеві рибалки повторюватимуть процедуру, доки не скінчаться морози.

Активісти закликають небайдужих сельчан приєднуватися.

А також, − наголошує односельцям Віталій Труш, − не пускайте дітей на лід і самі будьте дуже обережні, щоб не втрапити в ополонку.

Нагадаємо, під Черкасами екологи та активісти уже двічі рятували рибу від задухи.

Вгору