У Чорнобаї чоловік отримав майже пів мільйона завдяки фейковій інвалідності

02 лютого 2023, 09:47

У Чорнобаї засудили чоловіка за шахрайство із отриманням державної виплати у зв'язку з інвалідністю. Зловмисник отримав підроблений документ, який нібито видав один із медзакладів Києва. Його він подав у місцеву лікарню та Черкаський обласний МСЕК, де йому визначили інвалідність III групи та 30-ти відсоткову втрату працездатності. Завдяки цьому чоловік отримав майже 500 тисяч гривень компенсації.

Відомо, що чоловік є учасником АТО. "Інвалідність" нібито отримав під час захисту країни.

"На підставі зазначеного документа, комісією Комунального закладу "Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради" було необгрунтовано встановлено ІІІ групу інвалідності в зв'язку із захворюванням пов'язаним із захистом Батьківщини строком до 01.07.2020 року та 30% ступеню втрати професійної працездатності. На основі підробленого документа, наказом військового комісара Черкаського ОВК від 07.09.2018 року без законних на те підстав було нараховано одноразову грошову допомогу на особистий рахунок у сумі 440500 гривень", - йдеться в тексті вироку.

Медики Чорнобаївської лікарні та Черкаського обласного МСЕК про підроблений документ не знали, коли визначали ступіть інвалідності.

"До МСЕК надійшов лист щодо підроблених документів на одного учасника АТО. Потім було видано наказ керівника про перевірку всіх учасників АТО. Підняли всі справи та почали виявляти певні розбіжності в документах, зокрема різні підписи, а діагнози ідентичні. Направили запит в інститут Ромоданова щодо декількох осіб. У відповіді, яка надійшла було зазначено, що жодної з вказаних осіб в базі даних інституту не виявилось", - розповів юрист МСЕК під час судового засідання.

Чорнобаївський районний суд визнав чоловіка винним у підробці документів та шахрайстві. Йому призначили покарання у вигляді 3 років та 6 місяців позбавлення волі. Водночас від відбування покарання його звільнили, замінивши на 1 рік умовно.

Незаконно отримані гроші чорнобаївець мусить повернути державі.

За інформацією з Єдиного реєстру судових рішень

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Урюк :

А скільки в Ураїні фейкових інвалідів???
50000 грн і ти інвалід, з усіма пільгами.
Особисто з десяток знаю.

Олександр :

Ну так в чем дело? Отправьте информацию, как сделал товарищ, куда надо, и спите с удовольствием с чувством выполненого долга. А не сотрясайте воздух, что кого-то знаете. А то получается, что вы – сообщник можете быть привлечены к ответственности.

Маня :

В першу чергу потрібно перевірити на наявність груп інвалідності в самих правоохоронних органах. Там проходять службу “всі інваліди” і отримують чималі пенсійні кошти. А вже потім братися за інших!

Вгору