У ЧНУ запрацює унікальна Ресурсна кімната

20 січня 2024, 08:20

 У Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького презентували проєкт “Ресурсна кімната. Простір можливостей”.

Поява такої навчальної кімнати в вищі є результатом інноваційного студентського проєкту з кафедри початкової освіти ЧНУ. Проєкт реалізовується у рамках програми UPSHIFT від громадської організації Слов’янський культурний центр "Задзеркалля". Він у свою чергу втілюється  за підтримки Дитячого фонду ООН ( ЮНІСЕФ) та уряду Японії. Відкриття Ресурсної кімнати запланували на лютий.

 Для чого, власне, створюється Ресурсна кімната?

 За міркуваннями студентів, які взяли активну участь в реалізації цього проєкту, це має допомогти дітям з міста Черкаси та Черкаської області долати мовленнєві труднощі. Тут вони зможуть отримати консультативну допомогу, якісні та безкоштовні логопедичні послуги. З іншого боку, це також сприятиме студентам у набутті ними дієвих практичних навичок. У кімнаті, зокрема, також передбачені творчі та освітні заняття фахівців (психологів, логопедів та педагогів) з дітьми, що мають освітні проблеми.

 У заході з презентації проєкту “Ресурсної кімнати” окрім педагогічного колективу та студенства ЧНУ взяли участь директори та заступники керівників шкіл, інклюзивно-ресурсних центрів міста та області, директор черкаського Центру соціальних служб.

 Директор інституту педагогічної освіти, соціальної роботи та мистецтва ЧНУ ім. Богдана Хмельницького Тимофій Десятов зазначив, що до створення ресурсної кімнати вищий навчальний заклад йшов давно.

- Враховуючи, що дітей з інклюзивними проблемами і тими, що потребують спеціальної уваги та підготовки їх до подальшого навчання в Черкасах та області доволі багато, а спеціальних педагогічних кадрів бракує, постало питання у створенні такої кімнати. Родзинкою я б назвав участь самих студентів у всіх установчих процесах. Це такі майбутні фахівці, які зможуть працювати саме з інклюзивними дітьми. Причому кількість такої категорії діток збільшується. Певною мірою ресурсна кімната слугуватиме добрим практичним інструментом для наших студентів, - акцентував він.- Загалом 360 студентів, які мають отримати відповідну підготовку до роботи з дітьми, що мають освітні проблеми.

Регіональна координаторка молодіжної програми UP SHIFT Дитячого фонду ООН ( ЮНІСЕФ) Тетяна Волочай розповіла, що цей проєкт на Черкащині реалізовується вперше. Програма реалізується командою з Кропивницького. Девіз програми: “Руками молоді - для самої молоді”.

- Головна спільна мета — підсилення інклюзивної спеціальної освіти на Черкащині. У підсумку облаштування всіх необхідним устаткуванням Ресурсної кімнати на базі Черкаського Національного університету, де будуть відбуватись корекційні заняття для дітей з особливими освітніми проблемами та дітей з інвалідністю. Викладачі та студенти будуть працювати разом.

 Тетяна Волочай називає цей проєкт унікальним завдяки складному відбору команд. Так із 150 заявлених обрано було лише десять. Зокрема, й команду з Черкаського національного університету. Координаторка переконана, що завдяки цьому успіху буде підсилено всю освітянську галузь на Черкащині.

 Представники команди студентів, які залучені до проєкту створення Ресурсної кімнати, повідомили, що більшою мірою необхідне обладнання вже поступило. Згодом настане процес власне облаштування та відкриття простору Ресурсної кімнати.

Тетяна Балякіна

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору