У Черкаському зоопарку може з’явитися своя «Планета мавп»

05 жовтня 2017, 08:43

Черкаський зоопарк недаремно вважається одним із найцікавіших місць відпочинку в місті та області. За твердженням адміністрації, лише протягом нинішнього року заклад відвідало понад 160 тисяч осіб. І не дивно. Адже тут в умовах максимально наближених до природних знайшли прихисток понад 500 найрізноманітніших тварин. Вартість же квитка порівняно невелика. Крім того, в зоопарку постійно з’являються якісь цікаві новинки. Лише цього року було встановлено величезний комплекс для хижаків вартістю понад 20 млн грн. У планах на 2018 рік: побудова унікального вольєру для мавп, загонів для копитних та багато іншого, пише "Нова Доба".

– Черкаський зоопарк завжди був унікальним і не схожим на інші, – розповідає директор КП «Черкаський зоопарк» Євгеній Ван. – Він відрізняється від інших подібних закладів у першу чергу тим, що має маленьку територію. Тому ми постійно намагаємося створити для відвідувачів такі умови, щоб вони відчували себе тут комфортно і затишно. В нас є група декораторів, які допомагають надати закладу так би мовити селянського стилю, що є найбільш наближеним до природи.
Однією з особливостей зоопарку є постійні новинки, що з’являються в закладі. Серед них не лише тварини, яких раніше в Черкасах не бачили, а й оновлення приміщень, де утримуються мешканці звіринця.

– Протягом останніх 3−4 років у нас щороку вводилися в експлуатацію від 2 до 3 нових експозицій, – продовжує Євгеній Леонідович. – Цього року за підтримки і безпосереднього фінансування спонсорів ми завершили проект, вартість якого становила понад 20 мільйонів гривень. Замість старого ряду з хижаками і вольєру для копитних було зведено унікальний комплекс із бетону і скла «Земля відмедів і вовків». На початку вересня ми відкрили нову експозицію, яку робили власними силами, – «Мадагаскар». У відповідно стилізованому приміщенні зібрано тварин, які характерні для цього острова: котячі лемури, ящірки, змії, черепахи, птахи тощо.

За словами Євгенія Вана, на наступний рік заклад має не менш амбітні плани.

– На початку вересня була зустріч із спонсором з приводу продовження нашої співпраці. Якщо зоопарк отримає інвестування і вдасться зробити все, що заплановано, то найближчим часом мають з’явитися три нові об’єкти. Це зокрема нова вхідна група, оскільки нинішня не справляється з потоком відвідувачів, що постійно зростає. Буде замінено каси, встановлено термінали і обладнання для розпізнавання електронних квитків. Коло входу побудуємо ресторан. Цей проект особливо затратний, оскільки для його реалізації доведеться зміщувати ставок, встановлювати фільтраційну біологічну станцію. По-друге, планується реконструкція копитного ряду. Повністю переробимо його зовнішній вигляд. Якщо вдасться зробити все означене, то може з’явитися також нова велика експозиція, яка вже отримала в нас назву «Планета мавп». Ще плануємо встановити декілька нових дитячих майданчиків, як показав досвід, малих дітей вони можуть приваблювати набагато більше, ніж навіть експозиції тварин.

Усі оновлення зоопарк може дозволити собі лише за підтримки інвесторів, адже власних доходів і фінансової підтримки міста ледве вистачає на те, щоб прогодувати всіх підопічних. Щоб якось утримати ситуацію під контролем, керівництво замислюється над підвищенням вартості квитка.

– У нас найнижча вартість серед зоопарків України, – відзначає директор зоопарку. – Ще в 2013 році економічно обґрунтована вартість квитка становила 56 грн. Сьогодні вона піднялася до 75 грн. Наші ж відвідувачі платять по 40 грн. До кінця року ціна не зміниться, але потім будемо переглядати її в бік збільшення

Поділитись

Коментарі

Вгору