У черкаській маршрутці кондукторка й водій принижували дідуся з інвалідністю

22 грудня 2020, 15:47

Інцидент трапився у маршруті №20 учора зранку. Тоді кондуктор побачила у пасажира-дідуся інвалідне посвідчення і почала обурюватися, що він у ранковий час "займає місце" в автобусі.

Поділилася розповіддю про ситуацію в автобусі черкащанка Анастасія Прогунова.

- Була 8:30 ранку, зупинка "Річковий порт". У салон ледве піднявся дідусь років 80 з ціпком. Показав кондуктору документ, який засвідчує інвалідність. У відповідь на нього починає кричати кондуктор і не замовкає дві зупинки підряд, - розповідає дівчина.

Спершу, за словами Анастасії, дідусь мовчав. Однак через декілька хвилин і він сам почав себе захищати, й інші пасажири стали на його бік.

- Заспокоїти кондукторку ми не змогли - вона і далі волала, що "набридли тут кататься" і таке подібне. А дідусь їхав на процедури у лікарню. Я вирішила заспокоїти жінку і дала 5 гривень за проїзд дідуся, але вона гроші не взяла. Тобто хотіла просто принизити беззахисну людину, - розповідає Анастасія Прогунова.

Приниження пенсіонера словами не закінчилося. На зупинці "Пастерівська" чоловік почав виходити і через вчинок водія ледь не випав із салону.

- Щойно дідусь спустився на першу сходинку, водій притискає його дверима і починає їхати. Дивом він не випав із салону. І керманич автобусу бачив його, бо всі пасажири сиділи на місцях, а дідусь виходив у передні двері. І замість того, щоб вибачиться, водій також почав кричати, - розповідає черкащанка.

Про аналогічне ставлення до себе розповідає й Ірина Курта, інвалід Чорнобиля, яка теж постійно користується маршрутом №20.

- Я їжджу в медзаклад на процедури туди ж, куди й дідусь. І вислоховую такі ж репліки типу: "ми людей на роботу возимо, а ви куди претеся?" тощо, - каже пані Ірина.

Начальник управління транспорту Черкаської міської ради Віталій Москаленко відреагував на подібне ставлення підлеглих до пасажирів у той же день.

- У ситуації ми розібрались. Автобус знято з лінії, з водієм провели індивідуальну бесіду щодо виконання його обовязків. Кондуктора звільнили, - зазначив Віталій Москаленко.

Черкащанам радять у випадку неприємних інцидентів у міському транспорті звертатися за номерами 050-464-60-60 або (0472) 36-01-72. Диспетчери запишуть звернення та передадуть його для розгляду та вирішення конфлікту.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору