У Черкаській міськраді жінок менше, ніж має бути

09 липня 2014, 12:10

Голова Черкаської обласної організації Всеукраїнської асоціації жінок "Славія" Юлія Гончар порахувала кількість жінок у новообраній міській раді.

Про це вона повідомила у Facebook.

На позачергових виборах 25 травня 2014 року до Черкаської міської ради обрано 9 жінок-депутаток (поправте, будь ласка, якщо помилилася :)).

Загалом це близько 15% від загального складу міської ради. Представляють обраниці партії: "Батьківщина" (Слуцька Валентина), "Вільні демократи" - (Даньковська Наталія, Мєлікова Оксана, Швець Ольга), "Радикальна партія Олега Ляшка"(Кутілова Вікторія), "Рідне місто" (Душок Валентина), "Солідарність"(Волошенко Марина, Колісник Ольга), "Удар" (Кукуленко-Лук'янець Інна).

Партії "Промисловців і підприємців України", "Свобода", "Реформи і порядок", "Ветеранів Афганістану" представлені самими чоловіками.

Можна, звісно, пробувати шукати "об'єктивні" причини такої ситуації, але факт перспектив майже "одностатевого" керування містом залишається фактом.

А згідно міжнародних стандартів та європейських рекомендацій рівень представництва жінок у політиці повинен сягати принаймні 30%. У Скандинавських країнах, до прикладу, цей показник є значно вищим, що є однією з передумов високих соціальних стандартів і гідного рівня життя. Отож, чи стане наше місто, справді, європейським, і ситуація зміниться у наступній раді? Залежить, певно, від усієї громади, але і від рішень і волі політичних партій при затвердженні списків, особливо... Особливо, коли вони проходять у раду на "європейській" хвилі

Поділитись

Коментарі

Вгору