У Черкасах презентували виставку “Вхід тільки для божевільних”

24 травня 2024, 16:24

У Черкасах в арт-галереї "Склад №5" презентували виставку художніх робіт митця Олександра Ляпіна. Діятиме вона до 8 червня.

Олександр Ляпін - не просто художник, а й мистецтвознавець, критик та фотограф-куратор, який допомагає митцям через фотографування звільнитись від певних стереотипів у спогляданні за світом.

Він є активним учасником багатьох всеукраїнських та міжнародних виставок, зокрема, Фестивалю наївного мистецтва. Працював в багатьох українських медіа. Наразі Олександр Ляпін - головний редактор фотовідділу інформаційної агенції “Укрінформ”.

Фраза, яка стала назвою його виставки “Вхід тільки для божевільних”, належить письменнику і філософу Герману Гессе. Той вважав, що цей вислів спонукає до роздумів і його можна тлумачити безліччю способів, - як і те, що хотів донести світу художник.

Сам митець рідко коментує те, що стосується сенсів та тлумачень його робіт. Втім, все ж розкриває, що назв мистецьких напрямків, в яких він працює багато.

- Це і наївне мистецтво, і арт-брют, і сингулярне мистецтво... це все про мене. Я не вкладаю ніякої особливої філософії у картини. Те, що в мене в голові - відчуття, почуття та стан - усе відображається на полотні,- поділився Олександр Ляпін.

Насправді якоїсь чіткої концепції і не може бути в наївному мистецтві. Бо всі образи народжуються з фізичних відчуттів, або з переживань, часто зі снів. І самі по собі трансформують себе в цікаві візуальні історії. Твори Ляпіна не піддаються звичному мистецькому аналізу.

Олександр Ляпін нині працює у напрямку наївного мистецтва не лише як художник, а й як дослідник цієї творчості та куратор мистецьких проєктів.

Тетяна Балякіна

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору