Підприємство, яке постачало електрику за завищеною ціною в один із вишів Черкас, поверне у бюджет 230 тис грн

24 травня 2024, 17:00

Господарський суд Черкаської області задовольнив позов Черкаської обласної прокуратури про стягнення до державного бюджету понад 230 тис. грн, сплачених за недійсними додатковими угодами про збільшення ціни на електроенергію для навчального закладу вищої освіти міста Черкаси.

За результатом проведення у 2021 році торгів, навчальний заклад уклав з суб’єктом господарювання договір про закупівлю енергоносія за бюджетні кошти.

У подальшому, незважаючи на те, що початкова ціна товару відповідала середньоринковим цінам, між замовником та постачальником було укладено 4 додаткові угоди, кожна з яких збільшувала ціну за одиницю товару на 10%.

Фактично це призвело до зростання вартості товару на 36%, а його обсяг був зменшений. Остаточна ціна за енергоносій перевищила пропозиції інших учасників торгів.

Прокуратура встановила, що суб’єктом господарювання неправомірно ініційовано перед закладом освіти питання укладення додаткових угод, оскільки коливання цін на ринку не було підтверджено.

Реагуючи на вказані порушення, обласна прокуратура подала до суду позов про визнання додаткових угод недійсними та повернення надмірно сплачених коштів до державного бюджету.

Господарський суд визнав доводи обґрунтованими та законними і зобов’язав суб’єкта господарювання сплатити зазначену суму до державного бюджету.

За інформацією пресслужби Черкаської обласної прокуратури

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору