У Черкасах підсилюватимуть протидію домашньому насильству

30 вересня 2022, 09:04

Черкаським міським службам, які працюють для попередження та протидії насильства в сім’ї, пропонують допомогу. Відповідний Меморандум про співпрацю підписали Всеукраїнська громадська організація «Інноваційні соціальні рішення» та Черкаська міська рада.

За словами директорки Черкаського міського центру соціальних служб Людмили Савранської, Черкаси вже другий рік задіяні в проєкті «Міста й громади, вільні від домашнього насильства». І наше місто розбудовує систему протидії та запобігання насильству згідно з міжнародними нормами та досвідом.

- У нас створені та діють координаційна рада й робоча група з протидії та запобігання домашньому насильству та/і насильству за ознаками статі, – розповідає Людмила Савранська, яка також є муніципальним консультантом-експертом Фонду в міста Черкаси. – Діють мобільні бригади, які виїздять на виклики у проблемні родини. Також працюємо над створенням муніципального притулку для жінок з дітьми, які постраждали від домашнього насильства.

Заступниця міського голови Черкас Марина Гаркава підкреслила, що до війни у місті були масштабні плани розвитку соціальної служби для протидії насильству. Зокрема, створення «Зелених кімнат» для роботи з дітьми, потерпілими від домашнього насильства. Облаштування і відкриття притулку, збільшення кількості машин для оперативного виїзду мобільних бригад на виклики. Однак нині, в умовах воєнного стану, бюджет не може фінансувати такі видатки.

В той же час, сервіси зі створення і роботи таких мобільних бригад запустила громадська організація «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки фонду ООН в галузі народонаселення та посольства Великобританії. І тепер пропонують Черкасам свою підтримку.

- Ці бригади системно працюють для запобігання і профілактики насильству в родинах, – говорить програмна директорка ГО «Інноваційні соціальні рішення» Анастасія Ляднєва. – Крім того, у складі бригад, окрім психолога та соціального працівника, працює ветеран АТО: для ефективнішої роботи з родинами, які пережили чи нині переживають кризу через війну. І ми маємо позитивний досвід співпраці та взаємовиручки мобільних бригад нашої громадської організації та тих, які фінансуються за рахунок місцевого бюджету.

У планах – створення в Черкасах додаткових сервісів для протидії домашнього насильства. Таких як створення кар’єрних хабів, спрямованих на підвищення економічної спроможності жінок і дівчат.

За інформацією пресслужби Черкаської міської ради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору