У Черкасах під час розкопок знайшли незвичний перстень (ФОТО)

16 серпня 2022, 22:29

У Черкасах археологи знайшли старовинний перстень із біблійною тематикою. Знахідка лежала на півметровій глибині.

На прикрасі є гравіювання із біблійним сюжетом «Соломонового суду».

"Розкопки ведуться на території Подолу, неподалік будинку з грифонами, - розповідає для "Про все" археолог Дмитро Куштан. – Під час археологічних досліджень натрапили на цей перстень. Лежав на глибині приблизно 0.5-07 метра. Тобто, у «культурному» шарі. Найімовірніше, його хтось загубив. Це перстень-печатка. Шляхта раніше мала печатки з родовим гербом. А тут сюжет нейтральний. Людина була не шляхтичем, але хотіла похизуватися. Тоді мода така була. Міг завіряти якісь листи і кореспонденцію підписом і власною печаткою. Можливо, носив якийсь суддя. Подібні перстні відомі, але в Черкасах знайдено вперше".

Перстень виготовлений з міді, поверхня, ймовірно, вкрита позолотою. Гравіювання матриці-негативу, за словами Куштана, зроблене не надто якісно.

Зображений сюжет був досить популярним у мистецтві Старого Світу протягом значного періоду: від готики (XIV ст.) до романтизму (поч. XIX ст.), пояснюють на сторінці музею. Окрім фресок, картин, гравюр, скульптур тощо, він побутував і в сфрагістичній культурі – прикрашав матриці печаток. Це підтверджують десятки перснів-печаток з сюжетом «Соломонів суд», які, зазвичай, датуються кін. XVII – XVIII ст. Вони мають різні якості виконання й ступінь деталізації, але характеризуються досить усталеною композицією, подібною то тієї, що є на перстні з Черкас.

Знахідку невдовзі передадуть у Черкаський археологічний музей Середньої Наддніпрянщини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археолог розповів про втрачену сакральну родзинку Черкас

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору