У Черкасах показали оновлений макет історичного будинку з грифонами

10 серпня 2022, 22:20

«Апгрейдити» фасаду історичного будинку і третій мансардний поверх. Саме таким бачить архітектор будинок на Замковому узвозі, що в Черкасах, пише vikka.

Минулого року одна із будівельних компаній місті заявила про намір забудувати підніжжя Замкової гори. За одним із проектів історична будівля на розі узвозу та вулиці Гагаріна мала бути знесена. За іншим – її зберегли. Нині будівля, яку називають ще «будинок із грифонами», перебуває в аварійному стані.

Будинок купця Куперштейна збудований понад 100 років тому. Він є «свідком» життя старих районів Митниці й Подолу. Тут розміщувалися друга міська дільниця поліції, потім – лозомеблева артіль, перед війною – студентський гуртожиток фельдшерсько-акушерського технікуму. З 1944 року на першому поверсі будинку працювала служба повітряного спостереження і зв’язку 10-го загону флотилії, а на другому був гуртожиток моряків-дніпровців. Пізніше після реконструкції будинок став житловим.

Нагадаємо, наприкінці 2021 року Бондаренко казав, що Казарян не руйнуватиме “будинок з грифонами”.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Арсен :

Така надбудова просто розчавить старезний будинок,що і є голоіним завданням забудовника.Всі лише порозводять руками,і з часом,згорнуть рештки історичного будинка та побудують заплановане.Схема стара як світ.

Вгору