У Черкасах карантину вихідного дня не буде

13 листопада 2020, 11:20

фото тематичне

На засіданні виконавчого комітету підтримали проект рішення про невпровадження на території Черкас карантину вихідного дня. Таке рішення ухвалила й місцева комісія ТЕБ та НС, засідання якої відбулося під час виконкому, - передає "18000".

На засідання виконавчого комітету прийшли підприємці, які просили не впроваджувати в місті карантин вихідного дня. За їхніми словами, він “уб’є” їхній бізнес, оскільки саме у вихідні вони отримують 50% виручки. Підприємці просили дозволити працювати маленьким магазинам, закладам харчування, а також ТРЦ, площа яких може забезпечити дотримання дистанції, та ринкам.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко заявив, що не бачить потреби вводити такий карантин.

– Так, є проблеми, але їх потрібно вирішувати не таким способом. На сьогоднішній день ми протестували близько 60 тисяч жителів Черкас. Є проблеми з тестами, є проблеми з ліжкомісцями, але ми маємо це вирішувати не за рахунок підприємців, – зазначив Бондаренко. – Я пропоную не підтримувати карантин вихідного дня.

Підтримав позицію мера й директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг ЧМР Всеволод Кульчиковський, зауваживши, що, на його думку, з медичної точки зору такий карантин не є ефективним.

– Із протиепідемічної точки зору це рішення некоректне. Воно не призведе до покращення ситуації. Є градація місць, де найчастіше виникають зараження, от в ній одне з перших місць займають кабінети лікарів. Зараз у них найбільш часто відбуваються зараження, – розповів головний медик Черкас.

Водночас член виконавчого комітету Сергій Амброс зауважив, що рішення про невпровадження карантину має ухвалювати комісія ТЕБ та НС.

Як наслідок, під час виконкому відбулося засідання й комісії ТЕБ та НС, під час якої проголосували за невпровадження карантину вихідного дня на території міста Черкаси.

У зв’язку з цим у Черкасах дозволяється:

- вільне пересування по місту;
- приймати відвідувачів у закладах громадського харчування, включно й на вихідних;
- робота ТРЦ;
- приймання відвідувачів у спортивних клубах, басейнах;
робота ринків.

Нагадаємо, що сьогодні на Черкащині вперше за весь час пандемії зафіксовано понад 350 інфікованих за добу.

Читайте також:Міський голова Черкас захворів на коронавірус

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору